VEKÂLETEN SAVAŞ!....


6 Ağustos 2011 Cumartesi 11:10
Bildiğiniz gibi, Ülkemiz seksenlerin başlarından beri ilan edilmemiş bir savaş vermektedir. Bu savaşın mantığı, gayesi ne olabilir? Veya Ülkemize karşı yapılmakta ve de belli ki Ülkemize hasmane tutum sergileyen ve dost sanmakta olduğumuz ülkelerce desteklenmektedir.  Belli ki bunları destekleyenlerin çıkarları sadece bu coğrafyada güçlü bir TÜRKİYE istememelerinden mi kaynaklanmakta? Yoksa bizleri sindirme politikaları ile af edersiniz ‘burnumuzu sürtmek’ mi istemektedirler? Zaten bizi küçük düşürmeyi bulmuşlar bize bile uygulatmaktadırlar. Nasıl diye sormayın bu gayet açıktır. Mesela bize nasıl hitap ediyorlar “TURKEY” yani “hindi” zaten bizden bahsederlerken de bir hindi resmediyorlar. Peki onlar böyle telaffuz ediyorlar diye bir gerekçeleri olabilir de biz kendi kendimizi ne demeye “hindiye” çeviriyoruz; ben bu durumu anlamakta güçlük çekiyorum. “Made in Turkey” yerine “TÜRK MALI”  veya “Made in TÜRKİYE” dememekte ısrar ediyoruz. Onlar, bizim Ülkemize göndermiş oldukları mallara bizim telaffuz etmiş olduğumuz gibi niçin yazmıyorlar. Yazmazlar onlarda “büyüklük, biz de ise aşağılık” kompleksi var da ondan.
Konumuza avdet edecek olursak. Bu dost sadıklarımızdan mesela İtalya başbakanı Başbakanımızın “kankası” imiş “basından okuyoruz ne kadar doğru onu bilemem” evet bu kankanın hükümeti herhalde TÜRK ORDUSU antrenman yapsınlar diye rakibine “mayın” satar, bir diğer müttefikimiz rakip takım aç kalmasın “zayıf çelimsiz bir halde TSK’nın karşısına çıkıp da iyi idman veremez” zehabına kapılarak IRAK’daki üslerine helikopterlerle erzak naklettirir ve pek çok silah ve mühimmatla takviye eder. Başta Yunanlılar ve İsveç olmak üzere AB ülkelerinin tamamı PKK ya ‘yardım ve yataklık eder.’ Sonrada kuyrukları Afganistan’da, Libya’da veya dünyanın herhangi bir yerinde bir tarafa sıkışınca bizimle “müttefik” oldukları akıllarına gelir ve hemen bizi öne sürerler “sen aslan, kaplan hatta sal….ksın” demeye getirirler. Peki, haksızlar mı? Ben bir atasözü ile cevaplandıracağım. “eğilirsen semer vuran çok olur”
Şimdi PKK kimler için savaşmakta dersiniz Güneydoğudaki vatandaşlarımız için olsa onları katletmez, oraya hizmet götüren iş makinelerini yakmaz o vakit bizim düşmanlarımız adına savaşmakta oldukları gayet açık değil mi?  Zaten mahut örgütün kuruluşundan bu yana Ülkemizin toprak bütünlüğü ne göz dikmiştir.  Yine bu örgüt yapısı ve vahşeti dolayısıyla buna uygun düşen bir tabir ”Komünist Mao’nun “uzun süren halk savaşı”  veya buna yakın bir deyimi kullanmışlardır.” Bu örgütün politik yapısı da uzmanların tariflerine göre ve de yakalananların itiraflarına göre din ve milletle hiçbir bağı olmayan komünist düşünce yapısına sahip oldukları görülmektedir. Bu düşüncede olanların içinden çıkanlarda “Vatan, Millet, kabile” düşüncesi de yoktur. Yani bu konuda öyle kafa yormaya gerek kalmadan bunların başkalarının maşaları oldukları gayet açıktır. Artık bu konu bile tartışılır. Çünkü son yıllarda büyük miktarda “uyuşturucu ticareti ve kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, hatta insan ve organ mafyalarının dahi bunların ellerinde olduğu” yani bunları “idealler” “tekâmül”  göstermiş yani kabuk değiştirmiş başlarındakilerin lüks içerisinde yaşadıkları malumdur. Onun için geride kalan dağdaki adam yöneticilerin umurunda bile değildir. Ölenlerin yerlerine bölgeden daha çok adam gelebilir. Yeter ki kurdukları düzene bir şey olmasın. Ara sıra da TC diye başlayan küfürle biten demeçler verirler olur biter. Sağlıklı düşünceler dilerim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık