Mehmet Ali KEMAL

Ülkemin suskunluğu


Mehmet Ali KEMAL
30 Aralık 2016 Cuma 05:27
Son günlerde yaşanan olaylar karşısında acılarımız artarken, anaların gözyaşları toprağa karışırken, öksüz kalan çocukların çığlıkları seslerimizi keserken bir de bakıyorsun sokaklarda milli piyango kuyrukları oluşmuş. Davetiyeler basılmış, salonlar tutulmuş, içecekler hazırlanmış ve yılbaşı beklenmektedir. Hıristiyanların noel bayramı ile aynı zamanda kutlanan ve yeni yılı karşılamak amacı ile yapılan kutlamalara yılbaşı diyor ülke insanımız.
Ülkede ki Müslümanlar olarak manevi tahribatlarımızın ilerlemeye devam ettiği ve bu ilerlemenin yılbaşı kutlamaları adı altında ayyuka çıktığı bir zamandayız. Ne acıdır ki yüzde 90’ı Müslüman olduğu söylenen ülkemizde, terör olayları ve Suriye deki kara harekâtında verilen şehitlerin kemiklerini sızlatan bu olaylar karşısında söylenecek söz bulamıyorum. Yılbaşının kutlanma oranının yıllar geçtikçe artmasında: alış veriş merkezlerinin artması, işyeri sahiplerinin büyük salonlar tutması ve yılbaşının resmi tatil olması gibi nedenleri sayabiliriz.
Peki, ne yapmalıyız sorusuna cevaben: Kendi bayramlarımızı kutlamalı, mensup olduğumuz dinimizi iyice araştırmalı ve söylemde kalmayıp, dini emirleri hayatımıza geçirmeliyiz. Dış mihrakların bizi: televizyon, radyo, gazete, internet gibi vasıtalar aracılığı ile zehirlemesine son vermeliyiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık