TELKİN (Şuur Altı Mesajlar) II.


20 Aralık 2011 Salı 11:33
Bu konuya daha önce de temas etmiştik.  Bu şekil mesajlara “subliminal mesajlar ”  denilmektedir. Karadeniz TV. de Hulki Cevizoğlu bu konuya temas etmiş konuğu ise  “Subliminal Hipnoz ve  Bilinç Altı telkinlerin “  Yazarı Dr. Yurdaer Kılıç idi.
Sayın Dr. Yurdaer Kılıç Açıklamalarında <bu tip bilinç altı kodlamalar siyasi veya ticari maksatlı ses ve sembollerle bireysel veya toplu hipnoz yapılabilinir. Bunun tarihçesi ise 1920’lere dayanır. BBC ilk radyo yayınlarına başladığında halk buna  “şeytanın sesi” diyerek radyo dinlememekte imişler. BBC yayınlarının dinlenmesini sağlamak gayesiyle bulunan böyle bir teknikle radyo yayınlarının arkasına gerçek maksada uygun telkinler yayınlanmakta imiş. Sonunda maksat hasıl olmuş.  Bu arka plan sesler hakkında sayın Dr. “sesler normal yayında sanki yokmuş gibidir. Fakat bilinçaltınca algılanmaktadır. O tarihlere kadar Tıp’ta ‘fısıltı tedavisi’ adı altında ve bu yöntem kullanılarak bazı hastalıkların tedavi edilebileceğine inanılmaktaydı.” Demektedir.
Bazı kimselerin iddialarına göre, BBC’nin uyguladığı yöntem, ABD tarafından Rusya da rejim değiştirmek maksadıyla aynı metodu uygulanmış ve de başarılı olmuştur. Gibi iddialarda bulunanlar az sayılmadığı açıklanmıştır. Hatırlanacak olursa anlatıldığına göre Rusya da kıtlık olduğundan ABD den buğday satın almak ister ABD ise şayet ABD’nin Sesi radyosunun yayınında paraziti kaldırır yayına izin verilirse bizde buğday veririz denir. Şantajına boyun eğen Ruslar bundan tam 10 sene sonra bilinen, önce halk homurtulara başlamış ve sonrada bilinen son. Gorbaçov hatıralarında <buna temas ettiği> yazılmak ta imiş ABD bunu daha sonra Irak’ta da uyguladığı ileri sürülmekte hatta radyoda KURAN okunuşu sırasında bile bahsedilen “fısıltı” yani telkin uygulanmış onun için Iraklılar ABD ye direnç göstermedikleri ileri sürülmektedir.
Yine Sayın Dr Kılıç ABD’li bir Prof.’un iddiasına göre 1941 den bu yana hatta “Yeni Dünya Düzeni”ni uygulamasında da bu yöntem kullanılmaktadır. Deniliyor.  
Bu gibi gizli mesajlar “dijital” ses veya görüntü içerisine gizlenen kulak ve göz’e hitap etmektedirler. Anlatıldığına göre bu dosyalar, gözle algılanmayacak kadar kısa süre ile ve sık, sık patlayan flaşlar şeklinde kelimeler ve rakamlar, reklam afişlerinde logoları arasına gizlenmiş şekiller. İnsan kulağının algılamayacağı müzik parçaları MP3’ler de belirli frekans aralıklarla yayınlanmakta. Belirli frekans üzeri sesleri kulağın duyduğu müzik, beyinin hissettiği ise verilmek istenen mesajları alır.
İnsanların bilinçaltına bunun gibi veya daha başka çeşitli yöntemlerle nice mesajlar verilebilir. Denilmektedir. Bu yöntemler daha çok çocuklara yönelik çizgi filimler ve reklamlar ile verilmektedir. Bazı dizi filmlerde  “bu programda sanal reklam uygulaması yapılmaktadır.” Bu ikazı görmedim diyeniniz var mı?” Bunlara inanmayanlara bir tavsiyemiz var; filmi bilgisayara kaydedin, <media player ile izlerken filimin sahnelerini 1/16 slow (yavaş) izleme moduna alın, izlemeye devam ederken alttaki (OK) decrease speed’a işaretine üç defa tıklamak gerekmektedir.> Film en yavaş konuma gelmeli böylece her kare beş saniyede geçmekte şayet bu uygulamayı başarırsanız beher malum kareleri yakalamak mümkün olmaktadır.
Devam etmek üzere..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık