OLACAĞI BUYDU!


13 Aralık 2011 Salı 10:10
Önceki yazımızda “Bu da Nereden Çıktı” demiştik.  İşte, sorumuzun cevaplarından biri. Sayın Ümit Özdağ  28.11.2011 tarihinde TBMM ’i İnsan Hakları Komisyonunda  aldığı davet üzerine “faili meçhul cinayetler hakkında”   konuşma yapmaktadır. PKK ve aynı paralelde düşünenlerin iddialarına göre <“17 bin faili meçhul var” demeleri bayağı abartılı Kurtuluş Savaşında bile bu kadar faili meçhul olmamıştır.> Dediğinde bunun üzerine söz alan AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener şöyle demiştir: <Belki bunlar tartışılacak ama mesela Yunan Tarihinde Ege’de Türk’lerle bir Ege Savaşı yok. Bizim tarihimizde ise en önemli savaşlardan biri Yunanlılarla yapılan Ege Savaşıdır. Biz Milli Güvenlik Akademisinde Oradaki Şehitlikleri dolaştık. Bütün Şehitlikler temsili olduğunu gördüm.>  Bunun üzerine yani sayın Şener’e göre Kurtuluş Savaşı hiç olmamış açıkça Yunanlılar Anadolu’yu hiç işgal etmemişler demektedir. Sayın Özdağ’ göre;  “Şener açıkça Ankara’da TBMM ne meşruluk kazandırmak maksadı ile sanki savaş varmış gibi kurguladığını ileri sürmektedir.” Ve <Yunanlılar tarafından şehit edilen on binlerce sivil vatandaşımız inkâr etmektedir.> Devamla, <Bu konuda İngiliz, Fransız, İtalyan işgal güçleri, Kızıl Haç ve Osmanlı hükümet raporları sabit iken sayın AKP Milet vekili  inkar edebilmektedir. Tarihimizde böyle vicdansız bir yoruma şimdiye kadar hiç rastlanmamıştır.>   Demektedir. 
Sayın milletvekili ne yine sayın Özdağ “Yunan Tarihçiliğinin Gözüyle Anadolu Harekatı (İst.2010) ve Dr. Murat Köylünün Yunan Harp Ceridelerine dayanarak bu konudaki doktora tezini okuyabileceği önerilmiştir.”  Ayrıca John Freedly’nin 2011 yeni baskısı yapılan “Troya Savaşından İstiklal Harbine Anadolu da Yunanlılar” belki bu zatı muhterem yabancı olan bu yazarlara inanır.  Merakını gidermek isteyenler de bu eserlerden yararlanabilirler.
Şimdi bu savaşlarda Yunanlılar tarafından dedeleri şehit edilenlere <senin deden olmamış savaşta şehit edilmiştir mi denecek?>  Nasrettin hocadan tam bu gibi hadiselere uygun bir hikâye “ Hoca merhumu komşuları mahallede bir fareyi kovalarken görürler ve merakla bunun sebebini sorduklarında Hoca (bu fare geceleyin tam uyku sırasında sakalından geçtiğini) söyler. Komşular (ne olmuş yani geçmişse) dediklerinde Hoca “ yapmayın komşular YOL OLUR DİYE KORKUYORUM.” Cevabını verir.
Şimdi İnönü savaşlarında 1588, Eskişehir-Kütahya Savaşlarında 1522, Sakarya Savaşında 3282 kişi Büyük Taarruzda 2542 subay ve asker şehit olmuştur. (Sayın Ümit Özdağ’dan) bütün bunlar hangi mantıkla inkar edilebilir. Varın bütün bunlara siz karar verin.
Yüzleşme konusuna geldiğimizde ise önce bize “tarihinizle yüzleşin” aklını verenler önce kendileri bir yüzleşsinler görelim bakalım nasıl oluyormuş, mesela Ermeniler Ağrı’da, Erzurum ve pek çok yerlerde bilhassa içine doldurarak ateşe verdikleri camilerin hangileri ve nerede olduklarını ve kaç kişiyi diri, diri yaktıklarını, Güneydoğuda ise Dersim ve Şeyh Sait tarafından İngilizlerin kışkırtmaları ile öldürdükleri asker ve memurlar hakkında bir yüzleşsinler. Sonra Araplar yine İngilizlerin kışkırtmaları ile Türk askerini arkadan vurmaları ile yüzleşmelidirler. Gelelim başta İngilizler olmak üzere bütün Batılıların kanına girdikleri mazlum Türklerle ne vakit yüzleşecekler? Yine bu Batılılar ve yine başta İngilizler olmak üzere Kızılderililerle ve Zencilerle, İspanyollar Güney Amerika yerlileri ile Fransız ve Belçikalılar, Hollandalılar Afrikalılarla acaba ne vakit yüzleşmeyi düşünmektedirler?
Devam etmek üzere esenlikler dilerim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık