Kaya KILIÇ

Mertçe, yüreklice ve adil olmak


Kaya KILIÇ
8 Haziran 2013 Cumartesi 09:39
Değerli okuyucularım, bildiğiniz üzere ben pek güncel konuları yazmıyor, politik konulara pek girmiyor, girmemeye gayret gösteriyorum. Herkesin gündemimde olan meşhur gezi parkı olaylarına azcık ta olsa ben bir şeyler söylemek ve en azından fikrimi beyan etmek istiyorum. Bu arada bu olaylar sonucu meydana gelen can ve mal kaybını hiç ama hiç tasvip etmediğimi belirteyim isterim. Olaylar nasıl başlamış, nasıl bu hale gelmiş, nasıl ülke gündemine bu kadar oturmuş diye kafa yormak istemiyorum. Bilindiği üzere, koca bir ormanın yangınına küçücük bir kıvılcım sebebiyet verdiği gibi; bu olaylara da ağaçlar veya park bahane edilmiştir diye düşünüyorum. Herkes bir şey söylüyor, herkes bir yorum yapıyor ve herkes safını, yerini belli ediyor bu vesile ile. Benim asıl üzüldüğüm ise; bu kadar kısa zamanda saf değiştiren “bukalemun”  görünümlü insanlara aslında. Birileri 28 Şubat sürecinde sanki onları aşağılamadı da şimdi efendim bu hal hak aramak deyip; birde üstüne üstük yok, olmaz böyle şey dediklerini, (miraç kandili programı adı altında yapılan şaklabanlıktan bahsediyorum) birilerine şen görünme adına bir acayip hallere. Hak aramaya, direniş yapmaya eyvallah, hak arayacağım diye birilerinin haklarına saldırmaya, birilerinin haklarını gasp etmeye ise şiddetle hayır diyorum. Hele bu memleketin huzurunu, güvenini sağlamakla görevli insanlara, pervasızca saldıranlara kesinlikle hayır diyorum. Hayır diyorum, kesinlikle hayır diyorum molotof’culara, hayır diyorum dükkânlara, işyerlerine ve insanlara zarar verenlere.
Adil olmak adına, sadece parka ve ağaçlara bir şey olmasın diye çadır kurup, betonlaşmaya hayır diyen aktivistlere destek olan herkese evet. Benim gibi düşünmese de, benim gibi inanmasa da, benim gibi giyinmese de, sır hak aramak adına oraya çıkan herkese evet. Kimsenin gazına gelmeden, hiçbir devletin ekmeğine yağ sürmeden, hiçbir marjinalin adını duyurtmadan, insani değerler için bir şeyler yapanlara evet. Yüreklice ve inandığını sonuna kadar savunan, gerektiğinde canı yansa da vazgeçmeyenlere eyvallah diyorum ve sizinle beraberim diyorum. Benim polisime, benim banklarıma, benim dini değerlerime küfreden, zarar veren herkese de acık yüreklilikle hayır, binlerce kez hayır diyorum. Birilerine yaranacağım diye; başbakana küfredenlere, onları da anla, anlayış göster demiyorum. Azıcık rüzgâr değişti diye dün sahip çıkıyor göründüklerime sırtımı dönmüyorum, yanlış yaptın demiyorum. Haklının yanındayım, haksızın karşısındayım ve hep ama hep hakkın ve adaletin yanında olacağımı deklare ediyorum. Ocu, şucu, bucu değilim, ama menfaatleri kesileceğini düşünenler hemen nasıl saf değiştiriyor gördük ve vay be demedik bunu bilsinler. Geçmişte olduğu gibi hemen saf değişenleri bu ülkenin has ve saf evlatları fark ediyor bunu dilsinler isterim.
Kem gözler şiş, bu memleket bu kadar çetrefilin arasında hala ayaktadır, hala bölgesinin en güçlüsüdür elhamdülillah. Bu vesile ile Mavi Karadeniz TV (fıkra zamanı)  sunucusu Abdurrahman Uzun bey kardeşime teşekkür ediyorum, cesaretine ve yüreğine sağlık diyorum. Tüm bunlardan sonra; şu mübarek üç aylar içerisinde aklımızı başımıza alalım ve cennet memleketimizde huzur içinde yaşayalım isterim. Bu dilek ve temennilerle kalın huzur ve sağlıcakla.
Not: geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz büyüğümüz Ahmet Ercan GERÇEK amcamıza Allah’dan rahmet, kederli ailesine ve tanıyanlarına baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık