İsa DOGAN

KORKULAN OLDU, 2B RAYİÇ BEDELLERİ ÇOK YÜKSEK!


İsa DOGAN
8 Nisan 2013 Pazartesi 08:57
Ahmet Yesemi Mahallesinde bir sokağın 2B rayiç bedeli 400,- TL. Milli Emlak Genel Müdürlüğü sitesinden aldığım bu bilgi kesin bir bilgidir.
Peki bu rakam makul mü?
Ahmet Yesevi mahallesinde bu rakamı ödeyecek insan sayısı çok az. Ortalama olarak 200 m2 yeri olan bir kişi bu rakama göre 40 000,- TL ödeyecek.
Devlet on yıllarca evvel Anadolu’dan zorunlu göç etmiş bu insanlara zamanında para etmeyen bu yerleri oldukça külfetli rakamlara bu insanlara satıyor.
Sultanbeyli halkının gelir seviyesi düşük!
Bunu bilen biri Ümraniye, Beykoz  ile  Sultanbeyli’yi aynı hesap mantığıyla hesaplamaz.
Bu mu sizin 2B arazilerine verdiğiniz müjde?
Hiç dolaştınız mı Sultanbeyli’nin yukarı mahallelerini ve gördünüz mü halkın durumunu?
Eğer bu bedeller Ankara’dan yapıldıysa, Belediye Başkanı ve ilçe yöneticileri  ne iş yaparlar?
Kendi cebinizden bakarak bu rakamları küçük görebilirsiniz. Ama bu rakamlar bu mahallelerde yaşayan insanların ödeyeceği rakamlar değil.
Bir sorunu çözerken daha vahim sorunlara kapı araladığınızın farkında mısınız?
Eğer bu bedelleri ödeyemezlerse, ne olacak bu insanlara?
Sokağa mı atacaksınız?
Peki, şimdi ne olacak!
Halk elbette ki tepki gösterecektir. Özellikle de seçim sandığında.
---------------
Düşüncelerinizde çağdışı kalmayın!
Yaşadığınız devir bilgisayar çağı ise, düşünceleriniz de aynı çağı yakalayabilmelidir.Hızlılık etkin bir güç iken, büyüklük takıntısında kalmayın. Toplumu şekillendiren teknolojidir.Toplum değişirken siyasetin de değişmesi elzemdir.Aksi halde varlığınızı devam ettiremezsiniz.
Çağ bilgisayar çağı iken, kim daktilo ile yazmayı marifet sayar?
Çağ bilişim çağı  iken, kim posta ile sevdiklerine  mektup gönderir?
Değiştik!
Siz de değiştiniz ama fikirleriniz kendi değişiminize direniyor!
Toplum değişirken siyasetin yaya kalması gelişmenin devamını engeller. Bu yüzden eskinin çürümüş argümanlarıyla bu toplumu etkileyemezsiniz.
“ Bu toplumu” diyorum. Çünkü eski toplumun fertlerini hala bir dereceye kadar etkileyebilirler.
İşte bu yüzden siyasetin içine daha fazla genç insanlar katılmalıdır. Çünkü bugünkü meclis aritmetiğindeki vekillerin yaş ortalaması çağı yakalama konusunda endişe vericidir.her ne kadar bir çok ilim irfan sahibi vekilimiz olsa da, çağı anlama bakımından,eksikleri görme bakımından doğru bakış açılarına sahip olamayabilirler.Bu yüzden düşürülen milletvekili seçilme yaşını olumlu buluyorum.
Ülke olarak çok eksiğimiz var. Zamanı gerisinden takip ediyoruz.Adeta kurda kuzu muamelesi yapıla yapıla kendi benliğimizi kaybetme  noktasına gelmiştik.Koca bir imparatorluğun devamı olan Türkiye Cumhuriyeti sürekli darbe alan bir boksör gibi sersemleyip,yere yıkılmış ve bir daha ayağa kalkma  cesaretini kaybetmişti.
Türkiye bugün  yeniden cesaretini topluyor ve  ringlere geri dönüyor. Artık hak ettiğimiz saygıyı görme zamanı. Bunun için sadece  bir siyasi liderin vizyonu yeterli olmaz, halkın vizyonu da buna katılmalı.
Sayın Davutoğlu’nun dediği gibi “Batı birlik olurken Roma Germen hayali denmiyor da, biz sınırları kaldıralım dediğimizde mi Osmanlı hayali olur ?”
Bu ve buna benzer birçok  ifadeler  uyandığımızın, yerden kalktığımızın, ringlere geri döndüğümüzün resmidir.
Sağlıcakla Kalın.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık