Kısıklı Trafiği


18 Ekim 2011 Salı 04:22
Yapımına başlanmış olan Kısıklı  tercihli yol bağlantısının ihtiyaca cevap vermeyeceği düşünülmektedir. Çünkü Kısıklı trafiğinin bir ucu yol tıkandığında Çamlıca Mezarlığına kadar uzamaktadır. Uygulanmakta olan proje ise tıkanan yolun çeyreği kadar mesafeyi içine almakta. Asıl sorunun başlangıç kısmını  göz ardı etmektedir. Bu durumda tıkanan trafik içersindeki  İETT araçlarında mahsur kalan yolcular, bulundukları  araçlar rampayı geçtikten sonra inerek metrobüs durağına kadar yürümek zorunda kalmaktadır. Diğer taraftan Kadıköy ve Üsküdar istikametine gidecek yolcular yolun açılmasını beklemekten başka çare bulamaktadır. Bir takım yolcular ise Kısıklı güzergahını kullanan  11ÜS hattı yerine  18Ü ve 18K gibi D-100 Karayolunu kullanan IETT araçlarını tercih etmektedir. Bu durumda değişken yolcu taleplerinin, mevcut araç ve güzergahla karşılanamaması durumunda  yolcular yolda mahsur kalmaktadır. Derdini anlatamayan, anlatsa da derdine derman bulamayan sade vatandaş bile birikmiş tepki ve öfkesini D-100 Karayolunu kapatarak basın yoluyla derdini anlatmaya çalışmaktadır. Polisiye tedbirlerle konunun çözülmesi belediye yetkililerinin ne kadar başarılı olduğunu ispat etmektedir.
Diğer taraftan Başbakanın geçiş güzergahında bulunan Kısıklı  Caddesinde meydana gelen trafiğin  yapılan yazışma ve görüşmelere rağmen yıllardır  çözüm sağlanamaması manidar bir durumdur.
Konuya çözüm sağlanmak  için Ümraniye İstikametinden gelip  Üsküdar ve Kadıköy istikametine gidecek IETT  araçların, sabah saatlerinde veya daimi olarak Alvarlızade Kavşağından itibaren  Vecdi Diker Tünelinden sol seride alınarak, Köprü trafiğinden ayrılması mümkün görünmektedir. Okuyucularımın bilgisine, yetkililerin dikkatine sunulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık