Kaya KILIÇ

Kendimi bir hesaba çekmeye karar verdim


Kaya KILIÇ
9 Şubat 2014 Pazar 15:11
Kıymetli okurlarım. Öyle bir mesaj geldi ki, okuyunca şok oldum tabiri caizse. Yazılarımda birilerini, birilerine düşman etmeye çalışıyormuşum, tefrika çıkarıp; şeytanın değirmenine su taşıyormuşum. Şaşırdım ve son birkaç yazımı tekrar gözden geçirdim. Gelen mesajın sahibine bir mesaj daha attım ve benim böyle bir şey bulamadığımı yazdım. İlginç ama bir cemaatin ismini yazmakla taraf olduğumu, zaten diken üzerinde olan kardeşlerimizi yerel manada da sıkıntıya düşürerek, onların aslında bir İslami cemaat değil; büyük bir holding haline gelmek suretiyle, iktidara ve devlete el koymaya çalıştıklarını ima hatta açıkça belirtmişim. Bilinmelidir ki, yanlış yapan herkesi (bunun adı her ne olursa olsun, cemiyet, parti fark etmez) kendi lisanımca eleştiri, kendimce doğru olanı yazmaya gayret gösteririm. (*1)(*2)
Hakka girmek, insanları töhmet altında bırakmaktan çok korkarım. Eğer maksadım birilerini kırmak ve kızdırmak olsa onu da fevkalade yapabilirim. Beni tanıyanlar, yazılarımı takip edenler, sohbet ortamlarımızda bulunanlar bilirler ki; hiçbir zaman kimseyi incitmek, aşağılamak veya başka bir şekilde kırmak niyetinde ve gayretinde hiç ama hiç bulunmadım/bulunmamışımdır. İnsan bazı zamanlar istemeden de olsa kırabiliyormuş, incitebiliyormuş. Daha dikkatli davranmaya çalışacağımı kendi, kendime söz verdim. Şunu da bilmenizi özellikle istiyorum. Ben kimsenin sözcüsü olmadığım gibi, hiç kimsenin de etkisiyle veya baskısıyla yazılarımı kaleme almıyorum. Ben özgür irademle, doğru bildiklerimi ve bana göre doğru olanı yazmaya ve anlatmaya çalışıyorum. Burada hiç kimseyi düşman veya hiç kimseyi kendime dost seçmiş ve onun fikirlerini de empoze etmeye çalışmıyorum böyle biline vesselam. Bahsedilen iki yazının da son paragrafını tekrar yayınlıyorum, tekraren okuyup siz hak verin.
*1-Neden bahsettiğimi anlamadık diyenler için açıkça söylüyorum, haykırıyorum ve Allah rızası için şu tefrikaya bir dur deyin diyorum. Cemaati (nur cemaatinden bahsediyorum) dershanelerle tanımadık, başka ticari işleriyle de tanımadık, eğer ticari bir kuruluşsa ona göre davranır, ona göre hareket ederiz ama böyle olmadığını biliyor, bu meseleyi başka boyutlara çekmekten de vaz geçin diyorum. Ben risalelerin ön planda olduğu ve samimi bir bicimde sohbetlerin olduğu ortamları istiyorum. Derdim budur, anlayışım bu, son sözüm de bu vesselam.
*2-Anlamaya çalışmak için önce bir gayret etmek gerekirmiş. Az bir gayretle, samimi hareketlerle neleri aştığımızı tarihimizde çok görmüşüz/duymuşuzdur. Yorum yapmakta üzerimize yoktur sanırım. Yorumlarken ise hep tarafızdır, bu tarafgirlik ise gerçekleri görmemize engel oluyor. Yanlış yaptığımızı söyleyenlerin hiçbir şey bilmediğini sanmamız ise başka tehlikeleri doğuruyor da onun bile farkına varmıyoruz. Bu tehlike bizimkileri doğuruyor, bizimkilerse veya tarafı olduğum/olduklarımı hep haklı ve doğru sayıyor. Anlamak gibi bir çabaya, onun yerine koyma gibi bir erdemi hiç aklımıza getirmiyor maalesef. Bu hallere bazıları ego, bazıları çok bilmek vs. vs. dese de; nefsimize ağır gelen her şeyi reddediyoruz. Ret bize neler kaybettiriyor onu şimdilik pek kestiremiyoruz ama önümüze bir sayfa acılınca, karşımıza gerçekler çıkınca ne yapacağız ben onu daha da merak etmiyor değilim hani. Her şeyi en iyi bilenin huzuruna çıkmadan kendimizi bir hazırlayalım derim. Bu duygu ve düşüncelerle; yarın karşılaştığımızda utanmama adına kelimeleri çok iyi seçelim derim, vesselam.
Not: İnşallah doğru bir biçimde okunur ve anlaşılır dua ve temennisiyle. Bu duygularla kalın huzur ve sağlıcakla.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık