Kaya KILIÇ

Kalemimden kan damlasın istemiyorum


Kaya KILIÇ
4 Ekim 2012 Perşembe 11:59
Son zamanlarda yazı kaleme alırken çok yerini siliyorum. Yazdıklarımdan birilerinin öfkelenip; günaha, kötü söze ve yanlış anlamaya girmesinden korkuyorum. Nereden böyle bir kanıya vardınız diye soracak olursanız; bir önceki yazıma öyle bir yorum geldi ki, cevaben ancak biz şeytanın oyununa gelmeyelim kardeşim diyebildim. Aslında onun yazdıklarına asabiyet halindeyken aynen katılmıyor değilim ama yinede bizler herkes gibi aldım kalemi elime önünü, arkasını düşünmeden yazıyorum yapamıyorum. Bizim aldığımız aile terbiyesi, gelenek, görenek ve medeniyet anlayışında; kızgınlığımız, asabiyetimiz ve düşmanlığımız, birisine kızdığımızdan tüm kavme veya birilerine zulmü öngörmüyor, hatta istemesen de affı gerektiriyor. Yoksa ne kalleşliğe, ne kahpeliğe nede zulme asla boyun eğmedik eğmeyiz. Irklar, devletler, milletler fetih etmiş yönetmiş, idare etmiş bir milletin torunlarıyız. Cezayı verirken bile İlahi adalet dolayısıyla, cezayı alanı sevindirmiş ve mutlu etmişizdir. Haklı ise azınlık; menfalarımızı bir kenara bırakmış, arkasından başımıza ne geleceğini düşünmeden haklının ve mazlumun yanında durmuşuz. Hatalıysak, hatamızı anlamışsak özür dilemişiz, bunun bir erdem olduğunu tüm dünyaya anlatmışız. Kaybetmek, toprak, mal ve can olsa da asla karakterimizi kaybetmemişizdir. Karakterimiz: duruşumuz, sözümüz, erdemimiz ve insan-ı kâmil adına ne varsa, bunların dışındaki hal, hareket ve tavırlar milletimizden fersah, fersah uzaktır.
Yenidünya düzeni, yeni milletler üretmeye çalışanlar var. Melez toplulukların yönettiği, kovulmuş veya kaçmış milletlerden oluşan korsan kafaların işleri bunlar. Zengin olacağız diye, halkımı ferah yaşatacağım diye birkaç kıtayı yağmalayanlar; buralardaki yağma ve servetler bitince, nasıl zulmümüzü sürdürürüz diye düşünüp bu planları yaptılar. Dün mallarını, hazinelerini yağmalayıp; köle yaptıkları insanların torunlarının ellerine silah tutuşturup birbirlerini öldürmelerini sağlıyor ve yine o pis emelini yerine getiriyor. Ülkemizdeki zehir tarlalarını ve onun baronlarını korumak adına; Kürt sorunu vs. vs. deyip, bu ülkenin yöneticilerini bile kötü amellerine alet etmiyorlar mı?  Kimse boş dağlara atılan bombaların, füzelerin (çünkü bunların tamamı yurt dışı menşeli ve çok pahalı) neden boşa atıldığını soramıyor, terör uzmanı diye bildiğimiz insanların bir kısmının silah firmalarının danışmanı veya temsilcisi olduğunu bilmiyor/bilmiyoruz. Atlan nutuklar ve söylene can alıcı sözler sayesinde hepimiz bunların yapılması gerektiği konusunda ikna olmuşuz ve laf edenin lafını ağzına tıkıyoruz. Kimse şunu diyemiyor; benim Mehmet’inim kanından kimler para kazanıyor ve obez çocuklarına biraz daha obezlik katıyor diye. Vatan mutlaka sağ olsun lakin gariban Mehmet’tin kanıyla değil; bu işten beslenen kemirgenlerin kanıyla da yada onların besledikleri beslemelerin kanıyla olsun. Bu işin siyasetle, politikayla (ülkemizdekilerden bahsediyorum) çözülemeyeceğine inananlardanım. Sebep nedir derseniz, hepsini gördük, denedik, denemediklerimizin söylemleri de hep aynı. Vurmak, kırmak, öldürmek vs. vs. kimse bataklıktan bahsetmiyor, kimse zehir tarlalarından, kimse silah tüccarlarından, kimse ülkemiz üzerinde kötü emeli olanlardan bahsetmiyor. Dağdakine bomba atmaktansa şehirdeki zehir tarlalarını, dağdakine bomba atmaktansa şehirdeki şakşakçılarına dur demedikçe çok daha para kazandırırız silah tüccarlarına ve çok daha Mehmet’in evine şivan düşer, anaların/babaların yüreği yanar.
Kalkmak vakti hala geçmedi diye düşünüyorum. Dur demeli, engel olmalı,  benim kanımın bir bedeli var ve bu dünyada kimse ona bedel biçemedi biçemez de demeliyiz. Benim için dünyayı bir kefeye, yavrumun da sacının bir telini diğer kefeye koysanız; dünyanın yanına dünyalık olarak ne koysanız hafif gelir. Bunu ifade ederken bile yüreğim sızlıyor, gerisini siz düşünün. Anne/babalar ağlamasın, yürekler yanmasın, Allah aşkına buna bir dur denilsin.’’Kimse kimseyle gurur duymasın’’. Bu dilek ve temennilerle kalın huzur ve sağlıcakla.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık