İsa DOGAN

Gündeme Dair


İsa DOGAN
21 Kasım 2011 Pazartesi 07:32
 
Bazı güya aydın kesimi hala PKK'yı uluslararası bir örgüt değil de Kürt sorununun bir sentezi gibi görüyorlar. Bu bakış açısını da özgürlük ve demokrasi üzerinden geliştiriyorlar. Onların algıladığı batı tipi demokrasinin ne kadar ayırımcı, kuzeyin güneye geri kalmışlık bakışı gibi olduğunu da görerek körelmiş, sakat kalmış zihinlerini yenilemelerini tavsiye ederim.
Neymiş efendim "soruna güvenlik değil de özgürlük bağlamında bakılmalıymış".
Eğer bu örgüt karma grupların teşkil ettiği uluslararası destek gören, kardeşlik değil düşmanlık üreten bir örgüt ise evet soruna güvenlik penceresinden bakmak da çok önemlidir.
Türkiye tarihinde görülmedik ölçüde özgürlük sağlandığı halde, geçmişin kaos ortamlarını özleyenlerin ne amacı olabilir ki!
Kaostan beslenenlere "özgürlük ve demokrasi" sadece laf salatası gibi anlam taşır.
Beyler, laf salatası değil, siyasi önyargılarla değil, mevcut durumun eskisinden daha da iyi olduğunun farkında olarak, bu mevcut ortamdan rahatsız olanları sorgulamanızı tavsiye ederim.
 Sadece tek taraflı sorgulamak anlamsızdır. Sorun tüm Türkiye’nin sorunu, sadece Kürtlerin değil. Sen bir adım attığında onlar kaç adım atıyor?
Yoksa sen yaklaştıkça kaçıyorlar mı?
Senin sevmen yetiyor mu, onlara seni sevmezken?
Sorun bölgesel bir sorun, eğitim de en temel eksikliği. Düne kadar gidilmedi, görülmedi, dinlenmedi.. Ama geçmişe beton dökmek isteyen bir siyasi irade varken, bölge halkını temsil edemeyen güya temsilcileri "olmadık hayallerin" peşinden kaos senaryoları üretmeleri neden?
Beyler, bu soruları da sorun!!
İktidara sorduğunuz gibi herkese sorun!
Kendinize sorun önce!
Memlekette ne kadar da köşe olmuş köşe yazarı varsa bugünlerde "özgürlük" hastalığına tutulmuşlar.
Dün de bir askerin karşısında selam durmuşlardı.
Kendi bildiklerinizin sınırlı olduğu yerde, bilmediklerinizi de düşünerek özgürlüğünüzün sınırsız olmadığını unutmayın!
Sağlıcakla kalın.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık