Kaya KILIÇ

Benim de birkaç sorum olacak


Kaya KILIÇ
28 Haziran 2013 Cuma 08:22
 
Geçtiğimiz haftaki yazımda okuyucuların sorularına, kendimce cevap vermeye çalıştım ve iyi de sonuç aldığımı düşünüyorum. Yanlış anladığımı yazanlar da var, benim istediğim ve öğrenmek istediğim de buydu diyen de. Tabi her hâlükârda beğenmeyen ve ben hala anlayamadım diyenlerde. Beni tanıyan, samimiyetimi bilenler ne demek istediğimi çok iyi anladılar; bununla birlikte gazeteden veya internet ortamından tanıyanlar ise yazıların samimiyetini sorgulamakla birlikte, hem renklerini belli ediyor, bizimde rengimizi sorguluyorlar. Paragrafların başını okuyanlar ne demek istediğimizi anlıyor kendince; asıl anlaşılması gereken izahatları okumadan kanaat getiriyorlar. Uzunca yazılar yazdığım için tamamını okuma gereği duymadıklarını söyleyenlerde pek azımsanacak kadar değil hani. Bu görüşünüzü de dikkate almaya ve daha anlaşılır ve daha kısa yazılar yazmaya gayret göstereceğimi söylüyorum. Ne kadar gezi olayları etkisinde kalmadım desem de; durak yerlerini değiştirirken değil ama yazılardaki sivrilikleri kendimce törpülemeyi düşünüyorum.
Birinci sorum şu: siyasi olmamama rağmen nasıl bir siyasi partinin temsilcisi ve sözcüsüymüşüm gibi eleştiriler yapılıyor. Üzerine basa, basa söylediğim ve daha önceleri de yazdığım doğruları yazmadığımı veya yazamadığımı mı düşünüyorsunuz. İkinci sorum ise şu: bir şeyi eleştiriyor olmak veya çoğunluk dahi olsa, onlarla ayrı düşünmek( karşı görüşte olmak) yanlışlık mıdır, azınlık olanlar doğru düşünemezler mi? Üçüncü sorum ise: illa birilerini yerden yere vurmamı lazım ki birilerine yaranayım veya hangi söylemimizden çıkarıyorsunuz bunları.
Bu üç sorunun cevabını ben üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum. Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, yerel siyasilerin fikir ve düşüncelerinin sıkça yayınlandığı gazeteler töhmet altında demektir diyeceksiniz. Ben bu fikre katılmakla birlikte; nitekim yerel gazete ve bunlarında kendilerince bir gideri var. Dün övdüğü adamlarla ters düşmüş olacağı gibi; yöneticilerin yanlışlarını da yazabilir diye düşünüyorum. Bu onun başka kulvara geçişini sağlamadığı gibi argo tabirle ‘arpası kesilince’ bağırıp çağırıyor anlamına gelmez diye düşünüyorum. Bu yazdıklarım gazeteler için de geçerli, yazarları içinde aynı diye düşünüyorum. Kısa yazmaya söz verdiğim ilkyazımı da kısa tutmak adına, kalın huzur ve sağlıcakla.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık