Ak Parti’nin Liste Meselesi / Beceriksizlik mi? Kasıt mı?


13 Nisan 2011 Çarşamba 14:25
Sultanbeyli’de yine bir seçim heyecanı ve yine aynı sorunlar. Listeler açıklandı ve Sultanbeyli yine (iktidar partisi açısından) sahipsizliğinin gerçekliği ile yüzleşti.
 
Sultanbeyli’li her seçim döneminde bir tarafa var gücüyle destek olurken muhalefeti amansız ve takatsiz bırakır düzeyde oy vermiş, (maalesef muhalefet de, halkı özendirecek çalışma ve listeler gösterememiştir.) Yüksek oylarla iş başına gelenler de, muhalefetin olmaması sebebiyle icraatlarında ve halkın taleplerinde kendi başına buyruk davranma ve toplumun görüşlerini umursamama eğilimi göstermiştir.
Bunda en büyük etken, daha önceki açıklamalarımda da belirttiğim gibi Sultanbeyli’de sivil birliktelik oluşumlarının gelişmemiş olması veya çok yüzeysel kalmasıdır.
Ak Parti açısından, bu gün karşı karşıya olduğumuz durumu da irdelersek;
Hükümette, Büyükşehir’de ve Sultanbeyli’de iktidarda olan Ak Parti, yıllarca en ciddi desteği Sultanbeyli’den almasına rağmen, ne hikmetse, bırakın bu gün tartıştığımız milletvekilliğini, kendi il yönetimlerinde bile (ki yedekleriyle 100 kişiden oluşur) Sultanbeyli’den bir temsilci almak (veya ilçe yönetiminin ilçeden birkaç kişi göndermek) gibi bir endişesi/becerisi olmamıştır.
Veya az bir ihtimal de olsa, özellikle Sultanbeyli’den birisi yukarıya gitmesin diye mi düşünülmektedir?
Ağlamayana meme verilmez der eskiler, burada kusur aslında ağırlıklı olarak, Ak parti ilçe teşkilatına aittir kanısındayım. Zaten Ak Parti birçok yerde olduğu gibi Sultanbeyli’de de genel başkan Recep Tayip Erdoğan’ın gölgesinde kalmaktadır. Bir şeyler yapıyormuş gibi yapınca Erdoğan’ın gölgesinde vaziyet nasıl olsa idare edilmektedir.
Adaylık meselesine gelince,
Eğer var olan adaylar yeterli değildiyse, teşkilatın veya genel merkezin iki yüz bine yakın seçmeni olan Sultanbeyli’den bir iki yeterli kişiyi bulup çıkarması gerekirdi.
Ama böyle bir endişe duyulmadığı anlaşılıyor.
Zaten biz kendi içimizde gelin güvey olup duruyoruz aslında.
Ankara’dan şöyle bir Sultanbeyli’ye baktığınızda zaten, Sultanbeyli diye bir şey görünmüyor.
Öyle görünüyor ki, Sultanbeyli’li, kendi göbeğini kendi kesene kadar, yani kendi sorunlarını kendi içerisinde odaklanarak, parti pırtı, cemaat cemiyet ayırımı yapmadan, temel hedeflerde bir araya gelerek, organize olarak çözmedikçe, ve sivil dayanışma içinde demokratik olarak tavrını ortaya koyamadıkça, her seçimde kafasına daha çok tokmaklar yiyecek.
Sağlıcakla kalın.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık