Ana Sayfa Sultanbeyli Yusuf Işık BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı oldu

Yusuf Işık BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı oldu

Hafta sonu ilçe Başkanlığı kongresini yapan BBP Sultanbeyli’de görev değişikliği yaşandı. Uzun zamandır İlçe Başkanlığı görevini yürüten Nasuhi Kaya görevini Yusuf Işık’a devretti.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2012 Pazartesi 12:37
Yusuf Işık BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı oldu
Hafta sonu özel bir salonda Sultanbeyli İlçe kongresini yapan BBP Sultanbeyli İlçe Başkanlığına Yusuf Işık getirildi. Kongreye, İstanbul İl Başkanı Ekrem Dörtbudak, MKYK üyesi Cemal Eğin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Sayan,  Kamuran Sayhan, Sultanbeyli ilçe eski başkanı Müjdat Durak ve Alperen Ocakları Marmara Bölge Başkanı Yasin Kılıç ve çok sayıda partili katıldı.  Sultanbeyli İlçe Kongresi öncesinde Sanatçı Dursun Bedirhan mini bir konser verdi.

MKYK üyesi Cemal Eğin'in başkanlığında divan oluşturulduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile siyasi konuşmalara geçildi.

 

İLK KONUŞMA İL BAŞKANINDAN

İlk konuşmayı İstanbul İl Başkanı  Ekrem Dörtbudak yaptı. Dörtbudak yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi. “Büyük Birlik Partisi mensuplarını her türlü yokluğa karşın devletle ve kurumlarla çatışmadan, siyaseti ancak milletimize hizmetin bir yolu olarak gören ve doğru olan kim tarafından yapılırsa yapılsın  nefis yapmadan doğruyu destekleyen ve yanlışın karşısında duran  milletimizin aydınlık geleceği ve güçlü yarınları için milli ve yerli düşünceye sahip Anadolu insanlarının partisidir”  dedi.

Konuşmasında, kurumsallaşmaya yönelik çalışmalardan bahseden il başkanı Dörtbudak, üye kayıt ve manyetik kart çalışmaları hakkında bilgi verdi. Millet adına ve millet yararına kürsülerimizden söz söyleyenlerin hiçbir siyasi çıkar gözetmediğine değinen il başkanı Dörtbudak, kurumsallaşmasını tamamlamış bir teşkilatın şeffaf ve geniş katılımlı yönetime sahip olacağını Büyük Birlik Partisi’nin geçmişte olduğu gibi gelecekte de ülkemiz siyasetinde referans noktası olacağından söz etti. Sultanbeyli’de yapılan kongrenin millete ve partimize hayırlı olmasını dileyen Dörtbudak, seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.

 

BBP’LİLERİN MEVKİ VE MAKAM GİBİ BİR HIRSI YOK!

Sultanbeyli ilçe başkanlığına aday olan Yusuf Işık, konuşmasında köklü bir teşkilata sahip oldukları Sultanbeyli'de yeni dönemde de Büyük Birlik Partisine hizmeti onurla yapacaklarını, BBP’nin siyasi misyonunu Sultanbeyli halkına duyurabilmek için üstün bir çaba sarf edeceklerini söyleyerek, bu yaşanan kongrenin sadece bir görev değişimi olduğunu vurguladı. Büyük Birlik Partisi İstanbul il teşkilatının gönül erlerinden olan Sebahattin Cesur'un Alperen olmak konulu konuşması katılımcılar tarafından büyük beğeniyle dinlendi. İlçe başkanı Ersin Nasuhi Kaya yaptığı konuşmasında, burada yaşanan kongre ile sadece görev değişimi yaşandığını, Büyük Birlik Partililerin makam ve mevki için değil hizmet için bu yapı içerisinde bulunduğunu vurgulayarak daha önce ilçe başkanı olarak görev aldığı Sultanbeyli ilçe teşkilatında şimdi ilçe yöneticisi olarak görev yapmaya devam edeceğini söyledi. Yapılan oylama sonucunda Yusuf Işık'ın Sultanbeyli  ilçe başkanı seçilmesiyle kongre sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık