Ana Sayfa Beykoz Yücel Çelikbilek’ten Dost Beykoz’a sitem

Yücel Çelikbilek’ten Dost Beykoz’a sitem

Beykoz Belediyesi’nin 2010 yılı faaliyet raporu Belediye Meclisi’nden onay aldı…. Ana muhalefet Partisi’nin eleştirilerine, Umre’den dönüp ayağının tozuyla oturuma katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek cevap verdi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2011 Çarşamba 14:08
Yücel Çelikbilek’ten Dost Beykoz’a sitem
Beykoz Belediyesi’nin 2010 yılı faaliyet raporu Belediye Meclisi’nden onay aldı…. Ana muhalefet Partisi’nin eleştirilerine, Umre’den dönüp ayağının tozuyla oturuma katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek cevap verdi.

Çelikbilek son günlerde yaptığı yayınlarla Beykoz gündemini değiştiren Dost Beykoz’a üstü kapalı sitem etmeyi de ihmal etmedi.

CHP’li Cemal Yavuz’un Beykoz dışında olması nedeniyle katılamadığı oturum 18 AK Parti ve 12 CHP’li üyenin katılımıyla yapılırken, Birzat Mermer’in yönettiği oturumu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek üye sıralarından takip etti.

Dost Beykoz’un yayın hayatına başlamasıyla Beykoz halkının gündemine giren Beykoz Belediye Meclisi’ne duyulan ilgi her geçen gün artarken,  2010 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü oturumda Meclis locasındaki kalabalık dikkati çekti.

Meclis locasında kalabalık

HAS Parti Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, CHP İlçe Yöneticileri ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri oturumu takip eden isimler arasında yer alırken, locada oturan kişi sayısı 50 civarındaydı.

Grup sözcülerinin 20 dakika şahıslara ise 5 dakika konuşma süresi verilen oturumda CHP Grubu adına Erdal Öztürk konuştu…. Konuşmasında 2010 yılı içinde Beykoz’da tartışma konusu olan bir çok konuya değinen CHP’li Erdal Öztürk, Başkan Çelikbilek’i Büyükşehir oturumlarını kaçırmamak fakat Beykoz oturumlarına gelmemekle suçladı.

Beykoz Belediyesi’nin asfaltlama da mahalleler arasında eşit davranmadığını da sözlerine ekleyen Erdal Öztürk, asfalt arabalarının diğer mahallere ne zaman geleceğini ve Başkan yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın 5 yıl Belediye Başkanlığı yaptığı ‘Çavuşbaşı’na hiç asfalt dökülmedi mi’ diye sordu. Film platosu yapılacağı söylenen Kılıçlı Köyü’ndeki araziye de değinen Öztürk, “arazinin boş duracağı yerde Beykoz halkını yönlendirelim orayı piknik alanı olarak kullansın” şeklinde konuştu.

İncirköy, Gümüşsuyu ve Takotköy’e de düzenleme istiyoruz

“Soğuksu meydanı düzenlendi. Saat kulesi yapıldı, meydanın küçük olmasından dolayı bazı esnafların dükkanları da tamir edildi” diyen Erdal Öztürk, “aynı düzenlemeleri İncirköy, Gümüşsuyu, Tokatköy’e de istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Öztürk şöyle devam etti: “Belediyeye ait araçlar mesai saati dışında kişilerin  özel malı olarak kullanılıyor… Araç kiralarına dünyanın parasını aktarıyoruz, borçları ödemek için çırpınıp duruyoruz ama başka belediyelere verilmek üzere hazırlanan otobüsleri Meclise sunmuyoruz.”

Baz istasyonu polemiği sürüyor

Belediye zabıtalarının Beykoz’da yapmış oldukları rutin denetlemelerde esnaf arasında çifte standart yaptıklarını ve AK Partililerin bu anlamda korunduğunu iddia eden Erdal Öztürk, “AK Partililerin mekanlarını gözden geçirmesi gerekiyor…  Emniyetin bile ruhsatsız alkol  denetimi yapıp ceza kestiği mekanlarda Belediyenin de, bu spor alanı ve AK Parti İlçe Merkezi’nin  merdiven altı olsa bile aynı cezaları uygulaması gerekiyor yoksa Beytaş’a koydurduğunuz alkol yasağının bir anlamı olmaz” şeklinde konuştu.  

CHP Grup sözcüsü Erdal Öztürk Beykoz Belediyesi ile işçiler arasında yapılan sözleşmeyi de okuyarak, çeşitli iddialarda bulunurken, Anayasa Mahkemesi’nin baz istasyonlarını kurulum yetkisini belediyelere verdiğinin doğru olduğunu fakat çocuk parklarına kurulsun diye bir şey söylemediğini belirtti.

Sözleşme iş yasasına uygundur

Öztürk’ün konuşmasının ardından çalışanlarla ilgili iddialara Başkan yardımcısı Yüksel Baki cevap verdi… Kısa konuşan Baki, işçilerle ilgili sözleşmede yasa dışı bir şeyin söz konusu olmadığını, sözleşmenin taraflar arasında varılan mutabakat sonucunda imzalandığını kaydetti.

CHP Grubundan Halit Kılıç ve Nihat Arıcan’ın da Faaliyet Raporu ile ilgili görüşlerini ifade ettikleri oturumda eletirlere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek cevap verdi.

Başkan Çelikbilek’ten Dost Beykoz’a sitem

CHP Grubunun 82 dakika süren konuşmalarındaki ifadelerine cevap veren Başkan Çelikbilek, CHP’lilerin söz söylemekte usta olduklarını belirtirken, üstü kapalı sözlerle Dost Beykoz’a sitem etti.

“Basın elbetteki görev yapacak… Ama bu görev Beykoz halkının hayrına olmadığı müddetçe bunun adı görev yapma değildir. Burada kendilerine sitem etme hakkını kullanacağım… Ben Beykoz’da yaşayan herkesin yaptığı işi yaparken vicdanına danışması gerektiğine inanıyorum… Her şeyi yasalara dayandırırsanız Beykoz’da iş yapamazsınız” şeklinde konuşan Beykoz Belediye Başkanı, Beykoz’un İstanbul’un 39 ilçesinden çok farklı bir yer olduğunu belirtti.

Ben size güveniyorum…

Meclisin, Beykoz Belediyesi’nin kalbi olduğuna vurgu yaparak, oturumlara katılmamasının meclis üyelerine duyduğu güvenin bir ifadesi olduğunu kaydeden Çelikbilek,  Büyükşehir’e fazla gitmesini de, Beykoz’un bir çok işinin Büyükşehir’den geçmesi olarak açıkladı.

“Beykoz’da her şeyin yasalar dayandırılması durumunda bir tane muhtarlık binası bile yapamazsınız… Yasal olarak buna hakkınız yoktur… Bunu yapan basının daha dikkatli olması Beykoz’un menfaati gereğidir… Beykoz kamu adına yapılan ne iş varsa altında bu kardeşinizin imzası vardır. Bu bir cesaret işidir.” ifadelerini kullanan Çelikbilek, Hobi Bahçesi’nin yerinde bir proje olduğunu ve işgal altında olan bir araziyi değerlendirdiklerini belirtti.

Birileri de bir şeyler yazmışlar…

Başkan Çelikbilek şöyle devam etti: “İşte bir yer satmışız aldığımız parayı da buranın kirasına vermişiz.. Oraya gitmiş koca arsa… Aklınızı seveyim desem yeridir… Ya ne yaptıklarını bilmiyorlar ya akılları basmıyor… Bizim Kavacık’ta sattığımız yer 500 bin lira para ve kat karşılığıdır… Yoksa biz binanın tamamını 500 bin liraya vermedik.. Ama eğer okuduğunu anlamazsan, yazdığının ne ifade ettiğini düşünemezsen sonuçlarına da katlanacaksın…

Beykoz Belediyesi, Kılıçlı Köyü’ndeki 260 dönüm yere 253 bin TL verirken bunun üzerine beş yılda bir şey yapmadan verse yine doğru yapmış oldur…  Kılıçlı projesi Beykoz’un yüz akı bir proje olacak… Kılıçlı Köyü için 17 milyon TL’lik ihale yapıldı… Bittiği zaman ne olduğunu göreceksiniz…”

Kimse bizim gibi halk günü yapmıyor

İstanbul’da halka en çok kapısını açan Belediye olduklarını ve kendilerinin yaptığı gibi halk günü gibi İstanbul’da hiçbir belediyenin halk günü yapmadığını söyleyen Başkan Çelikbilek, buna AK Parti ve CHP’li belediyelerin tamamının dahil olduğunu söyledi.

“Beykoz halkı, halk günlerini adaplı ve edepli yapacak bir seviyeye ulaşmadıysa o bizim problemimizdir. Bunu sağlamak bizim görevimizdir… Ama halkın orda ki toplantıyı sabote ederek, konuşmayı ve konuşma hakkını çiğnemesi de halkın problemidir… Toplumun içinde azınlıkta olsa zaman zaman problemli insanlar çıkabiliyor…” diye konuşan Başkan Çelikbilek, 2 yılı süre zarfında 15 bin insanla görüştüğünü ifade etti.

Beykoz halkını seviyorum

Çelikbilek, “Ben Beykoz halkına hem saygı duyuyor, hem de seviyorum… Beykoz halkını biz bir yerlere getirmemiz lazım. Bu bizim boynumuzun borcudur.. Basının, STK’ların ve herkesin bu noktada öncülük etmesi gerekiyor. Kötü olmak çok kolaydır… Çok çabuk insanları kırarsınız. Ama o kırdığınızı bir daha tamir etmek gerçekten çok zordur” dedi.

Çavuşbaşı’na 60 bin ton asfalt döktük

2010 yılında Beykoz’un 20 mahallesine 60 bin ton ve Çavuşbaşı’na da 60 bin ton olmak üzere toplamda 120 bin ton asfalt döktüklerini ifade eden Çelikbilek, araçların özel araç gibi kullanılmasını da, yeni kurmuş oldukları takip sistemiyle kontrol altına alacaklarını, öte yandan baz istasyonlarını da ölçüm yaptırarak kurduran ilk belediye olduklarını söyledi.

AK Parti: 18 evet, CHP: 12 ret

Saat 14.30’da başlayan oturum akşam saat 18.30’a kadar devam etti. Konuşmaların arında yapılan oylama da, Beykoz Belediyesi’nin 2010 yılı faaliyet raporu AK Parti Grubunun oylarıyla kabul edilirken, 12 kişilik CHP Grubu faaliyet raporuna ret oyu verdi.

Dost Beykoz

www.aygad.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık