Ana Sayfa Sultanbeyli Yılmaz: ‘Milletin sesini kısamazsınız’

Yılmaz: ‘Milletin sesini kısamazsınız’

Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatları 17 Ocak Perşembe akşamı aynı saatte bölgelerinde yayın yapan basın mensuplarının karşısına geçip, ülkemizin çeşitli illerine konuşlandırılacak Patriot füzelerine ‘hayır’ açıklaması yaptı. Hükümet yetkilileri, güvenlik gerekçesi ile 20 Ocak 2013 Pazar günü, Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanı'nda “büyük buluşmaya” izin vermedi. Bu karar üzerine Saadet Partisi Sultanbeyli ilçe başkanı gazetemize tekrardan açıklama yaptı ve mitinge izin verilmemesinin yanlış olduğunu dile getirdi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2013 Pazar 08:44
Yılmaz: ‘Milletin sesini kısamazsınız’
Milletin gerçeği görmesi engellendi

Konuyla ilgili hükümetin kararını eleştiren Yılmaz, ‘Saadet Partisi tarafından Patriotlara karşı Türkiye genelinde başlatılan “Milli Yürüyüş”ün ardından, yarın İskenderun’da düzenlenecek “Patriotlar Gelmesin, Biz Geliyoruz” mitingi iktidar tarafından yasaklandı. Hükümet, bu yasakçı davranışıyla memleketimizi ateş içine sokacak bir yanlışın kamuoyuna duyurulmasını istemediğini ortaya koydu. Türkiye’yi işgal edercesine yabancı askerleri ülkemize davet eden iktidar, İskenderun’daki mitinge yasak koyarak milletin tepkisini engellemeye çalıştı. Saadet Partisi’nin İskenderun’da düzenleyeceği Patriotları protesto mitingini, herhangi bir mantıklı gerekçe bile gösteremeden yasakladı. Bugüne kadar yüzlerce büyük miting düzenleyen ve hiçbir şekilde yasaların dışına çıkmayan Saadet Partisi’ne tebliğ edilen yasaklama belgesinde yasaklamaya gerekçe olarak, “Katılacak bazı marjinal grupların mitingi provoke edeceği ve toplumda huzursuzluk meydana geleceği” gösterilmesi, doğru düzgün bir gerekçe bile bulunamadığını gösterdi. Bu yasaklama, akıllara, milletin sesini kısmaya yeltenenlerin, gün gelip de seslerinin kısılacağı hakikatini getirdi.

Skandal yasağa komik gerekçe

“Patriotlar Gelmesin, Biz Geliyoruz” mitingine konulan yasağın gerekçesi ise oldukça komik. İktidarın, miting yasağını, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi’ne dayandırması dikkat çekti. Buna göre yasağın gerekçesi olarak, “Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla belirli bir toplantıyı erteleyebilir veya suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması halinde yasaklayabilir” ifadesi gösterildi. Bu gerekçe, iktidarın milli güvenlik açısından ülkemizi savaşın eşiğine getiren Patriot füzelerini değil, milletin tepkisini tehdit olarak gördüğünü ortaya koydu.

Arsa satışı konusunda kamuoyu bilgilendirilmeli

Yılmaz ilçe teşkilatında yaptığı basın açıklamasında yerel konularada değindi. Mimar Sinan Mahallesinde satılan arsanın önceden park olduğunu sonrasında imar planları ile petrol istasyonu alanına dönüştürüldüğünü söyleyen Yılmaz: ‘Belediyenin bu konu ile ilgili kamuoyunu aydınlatması lazım’ dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık