Ana Sayfa Gündem Yıldız, “Bir Tır yardım malzemesi topladık”

Yıldız, “Bir Tır yardım malzemesi topladık”

Geçtiğimiz aylarda yeniden faaliyete geçen Sultanbeyli Erzurumlular Derneği, çalışmalara başladı. Dernek bünyesinde Gençlik Kollarını oluşturan Saffet Yıldız ve arkadaşları, Suriye içerisinde ve mülteci kamplarında zor günler geçiren Suriyelilere ulaştırılmak üzere bir tır dolusu malzeme topladıklarını basın mensupları ile paylaştı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 06:53
Yıldız, “Bir Tır yardım malzemesi topladık”
YEREL BASIN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADILAR

Sultanbeyli Erzurumlular Derneği bünyesinde kurulan Gençlik Kolları çalışmalarına hızlı başladı. Suriye içerisinde ve mülteci kamplarında yaşama tutunmaya çalışan insanlara yardımcı olmak için harekete geçen ve ‘bir bayramda sen yaşat’ sloganı ile yola çıkan Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları, Suriye’ye gönderilmek üzere bir tır dolusu malzeme topladıklarını kamuoyu ile paylaştılar. Hafta sonu Sultanbeyli’de yayın yapan yerel gazete temsilcilerini dernek binasında ağırlayan gençlik kolları, şuana kadar yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmaları basın mensupları ile paylaştılar. Kahvaltı programına Gençlik Kollarının yanı sıra Dernek Başkanı Ali Sezer ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

KAMPANYA 15 ARALIK’TA SONA ERİYOR

Kahvaltı programına katılan gazetecilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Saffet Yıldız, ‘ Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları olarak ‘bir bayramda sen yaşat’ sloganı Suriye’de yaşayan insanlara ulaştırılmak üzere bir yardım kampanyası başlattık. Yaklaşık 20 gün önce başlattığımız ve 15 Aralık’ta bitirmeyi planladığımız bu kampanya hakkında sizlere bilgi vermek ve kampanyamıza daha çok insanı dahil etmek için basınımızdan destek istiyoruz’ dedi.

AKTİFİ PASİFE ÇEVİRMEK İSTİYORUZ

Kampanyaya başlarken evlerimizde bulunan pasif eşyaları aktif’e çevirmek istiyoruz diye bir söylem gelişti diyerek konuşmasına devam eden Saffet Yıldız, ‘Hepimizin evlerinde kullanmadığı, giyinmediği gömlek, kazak, ayakkabı ve çeşitli malzemeler var. Bizler gençlik olarak bu malzemelere talip olduk. Önce dernek içerisinde bu duyurumuzu yaptık ve sonra eş dosta bu fikrimiz açtık. Kısa sürede bizlere insanların giyinebileceği malzemeler gelmeye başladı. Gençlik Kolları olarak derneğimizde özel bir çalışma yaptık ve bugüne kadar gelen malzemeleri takım takım, sınıf sınıf ayırarak kolilerimize yerleştirdik. Kolilerin içerinde var olan bir poşette bir insanın giyinebileceği tüm malzemeler var. Şuana kadar 150 kolimizi hazır hale getirmiş durumdayız’ ifadelerini kullandı.

TIRLA BİRLİKTE GENÇ ARKADAŞLARIMIZ DA GİDECEK

Deniz Feneri Derneği aracılığı ile toplanan yardımlar Şanlıurfa Akçakale’de bulunan mülteci kampına ulaştıracaklarını söyleyen Yıldız, ‘toplanan yardımların kardeşlerimize ulaştığını görmek ve gözlemlemek adına yola çıkacak tırımızla birlikte beş altı arkadaşımızı da göndermeyi düşünüyoruz’ dedi. Kampanyaya destek vermek isteyen herkese kapılarının açık olduğunu dile getiren Yıldız, ‘yardımda bulunmak isteyen insanlar Sultanbeyli Erzurumlular Derneği’ne veya 0532 572 09 31 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirler’ dedi. Konuşmasını gelecekte yapmayı planladıkları çalışmalarla sürdüren Yıldız, kampanyamız sonrası ağırlıklı olarak derneğimizde sınav öncesi eğitim, Kur-an-ı Kerim eğitimi, foklör eğitimi, kan bağışı ve diğer STK’ların gençliği ile koordineli çalışmalar yapmayı planlıyoruz’ dedi. Gazetecilerin soruları sonrası hatıra fotoğrafı çekildi ve program sona erdi.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık