Ana Sayfa Gündem Yetkililer duyarsız kalmadı

Yetkililer duyarsız kalmadı

Vatandaşın çektiği sıkıntıları manşetlerine taşıyan ve yetkilileri uyaran gazetemiz Gerçek Vizyon, yine önemli bir sıkıntının çözülmesine öncülük etti. Mayıs ayında gündeme getirdiğimiz “Bu trafiğin çözümü var ama gören yok” başlıklı haberimiz sonrası hareket geçen yetkililer, söz konusu ‘cep’i, otobüs durağına çevirdi.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2013 Çarşamba 06:00
Yetkililer duyarsız kalmadı
Fatih Bulvarı’nın Merkez İETT Durağı’nda yaşanan trafik sıkıntısı her geçen gün artıyordu. Önceden İSPARK’ın kullanımına ayrılmış olan cep, İSPARK tarafından kullanılmayınca sahipsiz kalmıştı. Hastane önü ve durak arasında kalan cep park beklentilerini karşılayamayınca park eden araçlar yola kadar çıkmıştı. İETT, Halk Otobüsü ve Minibüsler cebe giremiyor, bunun yanında park eden araçlar yüzünden Bulvarda trafik karmaşası yaşanıyordu. Mevcut cep durak olarak kullanılamadığı için trafik alt üst oluyor, Merkez İETT Durağı’nın önünde yol boşken bile trafik oluşuyordu. Bu duruma müdahale edilmesini isteyen gazetemiz Gerçek Vizyon sesini yetkililere duyurdu. Gazetemizin haberi sonrası harekete geçen yetkililer, mevcut cep’in düzenlemesini yaparak bulvarın trafik açısından nefes almasını sağladı. Durağa dönüştürülen cep, şimdi yolcu otobüslerinin rahatlıkla yolcu indirip bindirebildiği bir durağa dönüştürüldü. Her geçen gün artan trafik sorununa karşın şimdilik bir çare bulundu. Sultanbeyli’nin sesi olmaya devam eden gazetemiz Gerçek Vizyon’un gözünden kaçmayan bu trafik sorunu ‘Bu trafiğin çözümü var ama gören yok!’ başlığı ile 08 Mayıs 2013 Çarşamba günü takipçilerine sesini duyurmuştu. Haberi okumayan takipçilerimiz için daha önce ne yazdığımızı tekrar hatırlatıyoruz.

Önceki Haberimiz:

Bu trafiğin çözümü var ama gören yok!

Fatih Bulvarında trafik sıkıntısı her geçen gün büyüyor. Merkez Durağının bulunduğu alanda yolcu almaya çalışan İETT, Halk Otobüsü veya Minibüsler mevcut olan ‘cep’e giremediği için yolun ortasında indi- bindi yapmak zorunda kalıyor. Durum böyle olunca Fatih Bulvarında uzun trafik kuyrukları oluşuyor.

BU CEP NEDEN KULLANILMIYOR?

Sultanbeyli Merkez İETT durağının olduğu alan tam bir keşmekeş. Yolcu almak veya indirmek için merkez durağa yanaşan toplu taşıma araçları, yolu tamamen kapattığı için arkadan gelen diğer araç sürücüleri beklemek zorunda kalıyor. Bu beklemeler Fatih Bulvarında uzun trafik kuyrukları oluşturuyor. Oysaki, Ersoy Hastanesi ve yanında bulunan İstanbul AVM’nin önünde daha önce İspark’ın kullandığı bir cep mevcut. Şu an İspark bu alanı kullanmadığı için vatandaşlar araçlarını o ‘cep’ park etmekte. Mevcut cep’e araç çektirilmez ve merkez durak bir metre geri çekilirse söz konusu yerde trafik kendiliğinden çözülmüş olacak. Mevcut cep’in hazır olması ve toplu taşıma araçlarının o alanı kullanmaması akıllara acaba o bölgede birileri mi korunuyor? sorusunu getiriyor.

DAHA ÖNCE DE KARŞI TARAF’TA AYNI SIKINTI VARDI

Hatırlanacağı üzere gazetemiz daha öncede bugün sözünü ettiğimiz alanın tam karşı şeridinde bulunan alanla ilgili sıklıkla yayınlar yapmış ve eski Kuşan mağazası binasının önüne cep açılmasını sağlamıştı. O dönemki yayınlarımıza duyarlılık gösteren Sultanbeyli Belediyesi, eski Kuşan binasının önüne minibüsler için cep açmış ve trafiği rahatlatmıştı. Sultanbeyli Belediyesi’nin aynı duyarlılıkla bu kez de yolun diğer karşısında yer alan sıkıntıya el atmasını kamuoyu beklemektedir. Bugün sözü edilen ve sıkıntılı duran durağın çözümü daha kolay. Çünkü, merkez durağın yanında hazır bir cep var. O alana normal araçların parkı yaptırılmaz ve toplu taşıma araçlarının mevcut cep’e girmesi sağlanırsa bulvarda trafik sıkıntısı büyük ölçüde giderilmiş olacak.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık