Ana Sayfa Gündem Yeşil sahada iftar için toplandılar

Yeşil sahada iftar için toplandılar

Ümraniye Karabekir Spor Kulübü yöneticileri ve oyuncuları, her zaman futbol maçı için buluştukları sahada, aileleri ile birlikte iftar yemeğinde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2013 Perşembe 04:06
Yeşil sahada iftar için toplandılar
Ümraniye Karabekir Spor Kulübü sporcu ve aileleri için, Kulüp tesislerinde bir iftar programı düzenledi. İftar programına Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Enver Sedat Çakıroğlu, Karabekir Spor Kulübü Başkanı Salim Çetinkaya ve Yönetimi, Ümraniye’de bulunan Spor kulüplerinin yöneticileri, Mahalle Sakinleri, kulüp futbolcuları ve aileleri katıldı. Neşeli ortamda geçen iftar programının öncesinde kulübün şimdiye kadarki geldiği nokta slayt gösterisi ile misafirlere gösterildi. Alkışlar arasında akan slayt izleyenler tarafından keyifle seyredildi. Kulüp sporcuları her zaman idman ve maç yaptıkları sahada yönetici ve aileleriyle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Programda bir konuşma yapan Karabekir Spor Kulübü Başkanı Salim Çetinkaya, “Birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Başkan Çetinkaya, Mübarek bir ayın sonuna gelmiş bulunmaktayız, Rabbim bizleri nice ramazanı şeriflere kavuştursun. Ramazanınız mübarek olsun dedi. Karabekir Spor Kulübü’nün başarılarına da değinen Çetinkaya, Karabekir spora vermiş olduğu desteklerden dolayı da Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür etti.”

Daha sonra konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Enver Sedat Çakıroğlu, “Ramazan ayı bereket ve bolluk ayıdır. Bu güzel günde bereketli sofrada beraber iftar yapmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Karabekir Sporu başarılarından dolayı tebrik ediyorum.”dedi. Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, iftar programında yaptığı konuşmasında; Ramazanı şerifiniz mübarek olsun. Bu ay bereket ayıdır bu ay bütünlük ayıdır. Kardeşliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Böylesine güzel bir akşamda kardeşlik sofrasında bulunmanın sevincini yaşıyoruz. Rahmet ve bereket ayında bizleri bir araya getiren, bizlere bu güzel iftar sofrasında ağırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi. Boyraz ayrıca Karabekir Spor için elinden gelen destekleri de sağlayacağını söyleyerek, bu birlikteliği sağlayan kulübün büyük başarılara ulaşacağına inancım tamdır, diyerek sözlerini tamamladı.

rmaI� ye�O�p�dent:27.0pt'>Uyandığımda saat 11:00’di. Saat 12.00’de Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan beye ziyaret vardı. Mavi Marmara Dernek Başkanı ve İHH yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yılmaz, İHH Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan bey ve ben Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan’ı makamında ziyaret edip, çalışmalarımız hakkında bilgi verip akşam verilecek ilk iftara davet ettik. Sonrasında bina içerisinde birkaç birim ziyareti  ve gezici iftar tırının kurulduğu kent meydanına geldik. Arkadaşlarımız ilk günün heyecanı ile canla başla hazırlıklarını yapıyordu. Bizleri etkileyen tek şey havanın sıcak olmasıydı. Ramazanın ilk gününde Antep’te hava sıcaklığı 39 dereceye ulaşmıştı. Daha öncede Antep’e geldiğim için pek gezme hevesimde yoktu. Ağaç gölgesinin tadını çıkarmak işime daha çok geldi. Ezan saati yaklaştıkça insanlar kurulan sofraları doldurmaya başladı.  Valilik binası yanında bulunan Demokrasi Meydanında kurulan masa ve sandalyeler dolmaya başladı. İftarlıklarını alan 7’den 70’e herkes ilk ezanın okunmasını bekledi. Bu arada İHH Gazinatep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan iftar öncesi şu konuşmayı yaptı. "İHH Vakfımız tarafından başlatılan gezici iftar tır’ımızın ilk durağı güzel ilimiz Gaziantep oldu. Her gün bir ilimize gidecek olan gezici tır’ımız Ramazan ayının paylaşım duygusunu 26 ille taşımış olacak. Ramazan ayı birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Bu ay ile beraber düzenlenen iftar yemeklerinde zengin fakir ayırt etmeksizin toplumun her kesimindeki insanlar bir araya geliyor. İşte biz de İHH olarak gücümüz yettiğince bu güzellikleri yaşatmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ramazan iftarlarının bizim için ayrı bir önemi var. İHH olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz" diye konuştu.  Heyecan ve susuzluk herkeste en belirgin surat haliydi. Ve 2013 yılının ilk iftar ezanı minarelerden çınlamaya başladı. Yapılan ortak duaya 2500 kişi aynı anda amin deme şansı yakaladı. İftarlar açıldıktan sonra kürsüye bize de sürpriz olan bir ismi anons ettiler.  

İftara 10 dakika kala iftar alanına gelen Ahralül Şam Hareketi Liderlerinden Ebu Ömer Elhamevi, Gazianteplilerin iftarını kutlayarak Suriye’de yaşanan son olayları anlattı. Esad’ı yıkmak için direnen mücahitlerin sonuca yaklaştığını ve zaferin direnişçilerin olacağını’ ifade etti.  Elhamevi, konuşmasının sonlarında tüm Müslümanlardan dua beklediğini sözlerine ekledi. Yapılan iftardan sonrası hazırlıklarımızı tamamlayıp Antep’in meşhur mekânlarını ve tarihi camilerini gezelim dedik. Bir saate sığdırdığımız bu ziyaretler sonrası Antep’in meşhur tatlıcısına gidip tatlımızı aldık ve Kahramanmaraş’a doğru yola çıktık. Antep he ne kadar Anadolu’da yer alsa da bana göre İstanbul’dan pek farkı yok. Onun için asıl Anadolu havası yarından itibaren başlıyor.

Yarın: Kahramanmaraş İzlenimleriYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık