Kartal Belediyesi işçileri eyleme başlıyor

Kartal Belediyesi iştiraklerinde şirketleri KARTURSAŞ ve KARYAPSAN’da çalışan işçiler Toplu sözleşmeden doğan alacaklarını uzun süreden alamadıkları gerçeksiyle eyleme başlayacaklarını açıkladı.

Kartal Belediyesi işçileri eyleme başlıyorGenel iş sendikası konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi “Kartal Belediyesi ve  şirketleri KARTURSAŞ ve KARYAPSAN’da imzalanan toplu iş sözleşmesinden doğan sosyal haklarımız, maaş ve sözleşme farklarımız iki yıldan bu güne halen uygulanmamaktadır. Sendikamızın, Belediye Başkanı ve şirket yöneticileriyle defalarca yaptığı görüşmelerden hiçbir sonuç alınamamıştır. Şu anda kişi başına 4.000 TL ile 5.000 TL arasında alacak bulunmaktadır. Bunların ödenmesi için geçmişte farklı dönemlerde eylemler yapılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamıştır. 

En son, DİSK Genel Başkanımız Kani Beko ve Genel-İş Sendikası Genel Yönetiminin de olduğu Belediye Başkanıyla yapılan görüşmede, belediye başkanı işçilerle toplantı yapacağını söylemiş, fakat bu da gerçekleşmemiştir. Belediye Başkanı ve yönetiminin tavrı bize eylemden başka bir seçenek bırakmamıştır. Tüm bu nedenlerle, ödenmeyen sosyal haklarımız ve şirketlerde uygulanmayan toplu sözleşme haklarımız için aşağıdaki program çerçevesinde, Çarşamba günü toplu iş bırakma, Perşembe günü ise  toplu vizite eylemlerini gerçekleştireceğiz” denildi.5 Aralık 2013 Perşembe 14:16

http://www.gercekmedya.com/haber/kartal-belediyesi-iscileri-eyleme-basliyor-1289.html