Ana Sayfa Sultanbeyli Verem Savaş dispanseri de gidiyor!

Verem Savaş dispanseri de gidiyor!

Sultanbeyli’den önce Vergi Dairesi gitti. Adliye 4 Şubat’ta Kartal’a gidiyor. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi de Sultanbeyli Ahmet Yesevi Mahallesinde hizmet veren Derviş Ali- Hesna Ceylan Semt Polikliniğinde bulunan Verem Savaş Dispanseri Sancaktepe’ye gidiyor.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2013 Perşembe 06:55
Verem Savaş dispanseri de gidiyor!
Sultanbeyli’den giden gidene!

Sultanbeyli’de hizmet veren kamu kurumları tek tek Sultanbeyli’den kaçırılıyor. Önce vergi dairesi Pendik ilçesine gitti. Sonrasında Adliye hazırlığını yaptı ve 4 Şubat’ta Kartal’a gidiyor. Bu kurumların ilçeden gittiği yetmiyormuş gibi şimdi de Sultanbeyli Ahmet Yesevi Mahallesinde hizmet veren Derviş Ali- Hesna Ceylan Semt Polikliniğinde bulunan Verem Savaş Dispanseri Sancaktepe’ye gidiyor. Günde ortalama 100 kişiye sağlık raporu ve sağlık kontrolleri yapan poliklinik, Sancaktepe’de bulunan Verem Savaş Dispanseri ile birleştiriliyor. Dispansere ait malzemelerin büyük bölümü taşınmış vaziyette. Diğer kalan malzemeler, doktorlar ve sağlık personeli önümüzdeki hafta Sultanbeyli’den ayrılacak. Nakil işleminin İl sağlık müdürlüğü tarafından da onaylandığı ve kesinleştiği belirtiliyor.

İki haftadır poliklinik servisi hizmet vermiyor

Sultanbeyli Ahmet Yesevi Mahallesinde hizmet veren Derviş Ali- Hesna Ceylan Semt Polikliniği gözden çıkarılmış olmalı ki, Devlet Hastanesi önünden saat başı kalkan ve Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan semt polikliniğine hasta taşıyan servis aracı, iki haftadır hizmetten kaldırılmış durumda. Gerek değişik mahallelerden Derviş Ali- Hesna Ceylan Semt Polikliniği’ne randevu alan hastalar, gerekse poliklinikten Devlet Hastanesine gönderilen hastalar ulaşım konusunda büyük sıkıntı yaşıyor.

Demir: ‘400 Bin nüfuslu Sultanbeyli 200 bin nüfuslu Sancaktepe’ye tercih ediliyor’

Konuyla ilgili GERÇEK VİZYON’a konuşan Ahmet Yesevi Mahallesi muhtarı Adem Demir, “Uzun zamandır mahallemizde bulunan semt polikliniğinde hizmet veren Verem Savaş Dispanserin Sancaktepe’ye gönderileceğini duyduk. Yapmış olduğumuz görüşmelerde eşin gerçek olduğunu öğrendik. Burada günlük yaklaşık 100 ile 130 arasında hem hastaya balkıyor hem de yeni işe girecek insanlara rapor veriliyordu. Bu birimin buradan gitmesi başta ilçemiz olmak üzere mahallemiz içinde bir kayıptır. Yetkililerin bu işe eğilmesini halk adına istiyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık