Ana Sayfa Ümraniye Üsküdar - Sancaktepe metrosunda kazı çalışmaları başladı

Üsküdar - Sancaktepe metrosunda kazı çalışmaları başladı

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattında tünel kazma işine 'köstebek' adı verilen iş makinesiyle başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı etkinlikte, metro çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2013 Çarşamba 08:05
Üsküdar - Sancaktepe metrosunda kazı çalışmaları başladı
Metro hattının Ümraniye Çarşı İstasyonu’nda gerçekleştirilen programa Kadir Topbaş’ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve diğer yetkililer katıldı. Tünel kazma işlemini başlatmadan önce basın mensuplarına açıklama yapan Topbaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak biz de yatırımlarımızın yüzde 55’ini ulaşıma ayırdık. Dünyada kendi metrosunu yapan belediyeler yok. Cumhuriyet tarihinin en büyük metro hattını kurduk ve devam ediyoruz. Sevdamız bu şehirde yaşayan herkesin yaşamanın gururunu duyması ve en büyük sorun olarak gördüğü ulaşımı çözmek.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Topbaş, tünel kazma işlemini başlatmak için düğmeye bastı. İş makinesini çalıştıran Topbaş, program sonunda metro işlemleri ile ilgili anıların yazıldığı deftere günün anlam ve önemini belirten bir yazı yazdı. Etkinliğin bitmesinin ardından katılımcılara tatlı ikram edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık