Ana Sayfa Ümraniye Ümraniye’de Yerel Yönetimler Bayramı İçin Muhteşem Gece

Ümraniye’de Yerel Yönetimler Bayramı İçin Muhteşem Gece

Yerel Yönetimler Bayramı, Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen coşkulu bir geceyle kutlandı. Geleneksel yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin de verildiği gecede Ümraniye Belediye Başkanı Başkan Hasan Can, salonu dolduran binlerce Ümraniye’liye hitap etti.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 06:51
Ümraniye’de Yerel Yönetimler Bayramı İçin Muhteşem Gece

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen 28 Mart Yerel Yönetimler Bayramı kutlamaları, Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde muhteşem bir geceyle yapıldı. Katılımın yoğun olduğu programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Mehmet Ali Yıldırım, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Temel Başaran, Ak Parti İlçe Başkanı Celal Erdoğan, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


ÖDÜLLÜ ESERLER SERGİLENDİ

Gecede ilk olarak resim sergisinin açılışı yapıldı. Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği 7. Geleneksel Resim Yarışması’nda dereceye giren eserlerin yanı sıra, yarışmada önceki yıllarda dereceye giren eserlerden oluşan serginin açılışını Başkan Can ve konuklar birlikte yaptı. Sergi açılışında bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yarışmalarda dereceye giren eserleri, mansiyon alanları ve sergilenmeye hak kazanan eserleri çeşitli salonlarda sergilediklerini söyledi.

Yeni yetenekleri bu alanlara kazandırdıklarını belirten Başkan Hasan Can, yarışmaya yalnızca Ümraniye’den değil, İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinden katılımın yoğun olduğunu vurguladı. Başkan Can’ın konuşmasının ardından konuklar hep birlikte açılış kurdelesini kesti. Konuklar daha sonra birlikte sergiyi gezdi.

BAŞKAN HASAN CAN’IN HİZMETLERİ KIYAS KABUL ETMEZ

Saygı duruşu ile başlayan programda, okunan İstiklal Marşı’nın ardından ilk sözü Ak Parti İlçe Başkanı Celal Erdoğan aldı. Erdoğan, Hasan Can başkanlığındaki Ümraniye Belediyesi’nin, 7 yıllık hizmet dönemi süresinde Ümraniye’nin vizyonunu değiştirerek ilçeyi yepyeni bir görünümüne kavuşturduğunu söyledi. Daha önceki yıllarda yapılan hizmetlerle Başkan Hasan Can dönemine ait hizmetlerin kıyas kabul etmediğini ifade eden Celal Erdoğan, Başkan Hasan Can’ın yaptığı çalışmalarla ilçeyi modern ve çağdaş bir konuma taşıdığını söyledi. Erdoğan, hükümetin çeşitli alanlarda yaptığı hizmetlere değindi. Daha sonra söz alan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Temel Başaran ise Ümraniye Belediyesi’nin 7 yılda ilçeyi adeta yeniden inşa ettiğini söyledi. Ümraniye’nin artık İstanbul’un en seçkin ilçelerinden biri haline geldiğini söyleyen Başaran, gayretlerinden dolayı Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkür etti. Gecede bir konuşa yapan Ümraniye Kaymakamı Mehmet Ali Yıldırm da modern ve çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde, Ümraniye Belediyesi’nin eşine az rastlanır bir hizmet tablosu ortaya koyduğunu söyledi.

BAŞKAN CAN: “ALLAH’A NE KADAR HAMDETSEM AZDIR”

Konuşmaların ardından, bu yıl 7.’leri düzenlenen geleneksel resim ve hikâye yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül törenin ardından bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, konuşmasında Türkiye’nin geldiği noktaya değindi. Ak Parti kadrolarının hizmet aşkıyla Türkiye’yi bir ucundan diğer ucuna hizmetlerle buluşturduğunu belirten Başkan Hasan Can, Türkiye’nin komşularıyla kavgalı, diken üstünde bir dış politikadan, bugün komşularıyla en üst düzeyde politik ve ticari ilişkiler geliştiren bir ülke haline geldiğini belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün gayret ve girişimleriyle ülkenin dar boğazlardan çıkarak dünya devleriyle yarışan bir ekonomi durumuna geldiğini hatırlatan Başkan Hasan Can, yaptıkları bazı hizmetlere değindiği konuşmasında şunları söyledi:

‘Göreve geldiğimiz günden bu yana geceli gündüzlü çalışarak bu anlayışı kökünden değiştirdik. Tatilimiz, dinlenmemiz, hafta sonumuz yok. Hizmet yolunda kaybedecek, duracak vaktimiz yok. Bugün hayatın her alanında vatandaşlarına hizmet götüren bir sosyal belediyecilik anlayışı var. Şehrin cadde ve sokaklarını, park ve bahçelerini, yollarını, kaldırımlarını yaptığı kadar, insanına sahip çıkan, iyi kötü gününde onu yalnız bırakmayan bir hizmet anlayışı var. İşte 7 yıldır Ümraniye bu anlayışla yenilendi, yepyeni bir vizyon kazandırılarak İstanbul’un parlayan yıldızı haline geldi. Bu tablo karşısında Allah’a ne kadar hamdetsem azdır. Hizmet seferberliğimiz elbette bunlarla sınırlı değil. Amacımız bu hizmetleri daha ileri noktalara taşımak, Ümraniye’yi hak ettiği konuma kavuşturabilmektir.’

UĞUR IŞILAK’tan MUHTEŞEM KONSER

Gecenin sonunda sahne alan sevilen sanatçı Uğur Işılak, Ümraniye’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Coşkulu kalabalığın tezahüratları eşliğinde eserlerini seslendirmeye başlayan Işılak, sık sık alkışlarla kesilen konserini aynı coşkuyla tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık