Ana Sayfa Gündem Ümraniye’de Geleneksel Spor Oyunları

Ümraniye’de Geleneksel Spor Oyunları

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği '5. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları’ koordinasyon toplantısı, Ümraniye Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 03:18
Ümraniye’de Geleneksel Spor Oyunları
Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '5. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları’ koordinasyon toplantısı yapıldı. Ümraniye Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yapılan programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, Ümraniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir ve okul müdürleri katıldı. Yemek eşliğinde yapılan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, spor oyunlarının Ümraniye’de yaklaşık 50 bin aileyi doğrudan veya dolaylı olarak ilgilendirdiğini söyledi. Bu tür etkinliklere destek veren Belediye Başkanımız Hasan Can’a teşekkür ediyorum dedi.HASAN CAN; ‘ÇABAMIZ DAHA SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN’

Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, göreve geldikleri günden bu yana spora ve kültüre verdikleri desteği vurguladı. Bu yıl 5.’sini yaptığımız Ümraniye Spor Oyunları’yla çocuklarımıza, gençlerimize spor yapma alışkanlığını kazandırmaya çalışıyoruz diyen Başkan Hasan Can, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yarışmalardan amacımız; çeşitli alanlarda, cevher avcılığı yapmaktır. Bu sayede büyük şampiyon sporcuların ortaya çıkmasında ve yeteneklerin parıldamasında, biz ayna tutuyoruz. Bunu yaparken değerlendirme kurullarında; akademisyenlerden, profesyonel hakemlerden hizmet alıyoruz. Çabamız daha sağlıklı bir nesil içindir dedi.

Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, ilçedeki bütün ilk ve orta dereceli okulların katılımıyla, yaklaşık 6 bin sporcunun yarıştığı müsabakalarla gerçekleşecek. 2013 yılı Ocak ayında başlayacak olan spor oyunları, yaklaşık 5 ay boyunca devam edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık