Ana Sayfa Ümraniye Ümraniye’de Engeller Bir Bir Aşılıyor!

Ümraniye’de Engeller Bir Bir Aşılıyor!

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, evlerinde ziyaret ettiği Ümraniyeli üç engelli çocuğa özel tertibatlı tekerlekli sandalye, üç çalışan engelli vatandaşa ise akülü motosiklet hediye etti.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 14:47
Ümraniye’de Engeller Bir Bir Aşılıyor!

Çeşitli vesilelilerle sosyal yardımlarını sürdüren Ümraniye Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik destek ve yardımlarına da devam ediyor. Kısa bir süre önce dört engelli vatandaşı evlerinde ziyaret ederek akülü engelli aracı hediye eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu kez de Ümraniyeli 6 engelli vatandaşı evlerinde ziyaret etti. Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Serap Eşit Elveren ve Ümraniye Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hakan Karataş da ziyarette hazır bulundu.

ÇOCUKLARA ÖZEL TERTİBATLI TEKERLEKLİ SANDALYE

Başkan Hasan Can’ın ilk günkü durağı Ümraniyeli üç engelli çocuğun evi oldu. İstiklal, Elmalıkent ve Dumlupınar mahallerinde ikamet eden çocukları evlerinde ziyaret eden Başkan Hasan Can, çocuklara beraberinde getirdiği özel tertibatlı tekerlekli sandalye hediye etti. Onlarla ayrı ayrı ilgilenip sohbet eden Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

ARTIK ENGELSİZ ÇALIŞACAKLAR!

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın ikinci durağı ise, çalışan üç engelli vatandaşın evi oldu. Onları Cemil Meriç, Altınşehir ve Madenler mahallelerindeki evlerinde ziyaret eden Başkan Hasan Can, hayırsever vatandaşlar tarafından yurtdışından gönderilen üç adet akülü motosikleti kendilerine teslim etti. İşlerini bu araçlarla daha kolay yapabileceklerini söyleyen engelli vatandaşlar, mutluluklarını dile getirerek, katkılarından dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür ettiler.

BAŞKAN HASAN CAN ‘ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Bugüne kadar her fırsatta, Ümraniye’de yaşayan engelli vatandaşlara, imkânlar ölçüsünde destek olduklarını ifade den Başkan Hasan Can, ‘kardeşlerimize verdiğimiz destek artarak devam edecek’ dedi. Ümraniye Belediyesi’nin engellilere yönelik hizmetlerine değinen Başkan Hasan Can, üç adet asansörlü özel engelli aracının 24 saat hizmet verdiğini söyledi. Başkan Hasan Can, tekerlekli sandalye, akülü engelli aracı ve bu noktadaki diğer hizmetlerin aynı hassasiyetle sürdürüleceğinin de altını çizdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık