Ana Sayfa Ümraniye Ümraniye Spor Oyunları Başladı

Ümraniye Spor Oyunları Başladı

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '5. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları’ başladı. 75 okuldan binlerce öğrenci, 13 branşta yarışacak.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2013 Salı 04:25
Ümraniye Spor Oyunları Başladı
Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün her yıl ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, bu yıl Ümraniye Kültür Merkezi’nde yapılan fikstür çekimi ile 5. kez başladı. Fikstür çekimine Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, spor komisyonu, okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Daha önce ki senelerde gerçekleştirilen, Ümraniye Spor Oyunlarından karelerin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile başlayan program fikstür çekimi ile devam etti. Programda kısa bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, emeği geçen herkese teşekkür ederek oyunlara katılacak öğrencilere başarılar diledi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

5. kez yapılacak olan Ümraniye Spor Oyunlarına, Ümraniye’deki 60 ilköğretim okulu ile 15 liseden 7000’e yakın öğrencinin katılacağı 13 ayrı branşta müsabakalar düzenlenecek. Minikler, Yıldızlar, Küçükler ve Gençler olmak üzere, 4 ana kategoride kızlar ve erkekler olarak yapılacak müsabakalar şu dallarda gerçekleştirilecek: Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi, Satranç, Güreş, Teakwondo, Karate, Halk oyunları, Atletzim, Hentbol, Badminton ve Futsal.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık