Ana Sayfa Gündem Ümraniye Belediyesi Okul Kantinlerini Denetliyor

Ümraniye Belediyesi Okul Kantinlerini Denetliyor

Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Ekipleri tarafından ilçedeki tüm lise ve ilköğretim okullarının kantinleri hijyenik yönden denetleniyor.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 08:48
Ümraniye Belediyesi Okul Kantinlerini Denetliyor
Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Ekipleri, Aralık ayı içerisinde 73 okulda bulunan 69 kantinin teknik ve hijyenik açıdan denetimlerini yaptı. Okul kantinlerinin sağlıklı yönden sıkı denetime tabi tutulduğu çalışmalarda, satışta olması gereken ürünler ve satışta olmaması gereken kızartmalar, cipsler, gazlı içecekler, aromalı içecekler, çiğ et ve et ürünleri satışının yapılmasının yasak olduğu ile ilgili işletmecilere bilgiler verildi. Satışı yapılan ürünlerin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan üretim veya ithalat izni almış, etiketinde üretim ve son kullanım tarihi bulunmasına dikkat eden Belediye ekipleri, ürünlerin uygun koşullarda ve sıcaklıkta muhafaza edilip edilmediği noktasında da detaylı incelemeler yaptı.
Ayrıca yetersiz ve dengesiz beslenmeye neden olabilecek gıda maddelerinin tüketimini özendirici her türlü reklam, promosyon ve tanıtım amaçlı afiş, poster, broşürün okul kantinlerinde bulundurulmaması hususunda işletmecilere bilgiler verildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık