Ana Sayfa Ümraniye Ümraniye AB’ye Hazırlanıyor

Ümraniye AB’ye Hazırlanıyor

İstanbul Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen İstanbul AB’ye Hazırlanıyor projesi kapsamında hazırlanan ve 34 İlçenin başvuruda bulunduğu Şehir Eşleştirme programına Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı başvuru kabul edilerek pilot bölgelerden biri oldu.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2013 Salı 04:20
Ümraniye AB’ye Hazırlanıyor
Avrupa Bakanlığı’nın desteği, İstanbul Valiliği’nin koordinasyonu ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliğinin işbirliğinde uygulanan “İstanbul AB’ye Hazırlanıyor” projesi kapsamında hazırlanan Şehir Eşleştirme programına Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı başvuru kabul edildi. İstanbul ilindeki kaymakamlık ve ilçe belediyelerinin AB üyesi ülkelerdeki muadil kuruluşlar ile AB müktesebatının yereldeki uygulamalarına yönelik bilgi ve deneyim alışverişi yapabilmelerini ve ortak projeler üretebilmelerini sağlamak amacıyla uygulanan Şehir Eşleştirme Programına 34 ilçe başvuru yaptı. Yapılan titiz incelemeler sonucunda program bütçesi dahilinde başarılı bulunan ve Ümraniye’nin de aralarında bulunduğu 10 ilçe pilot bölge olarak belirlendi.

Şehir Eşleştirme Programının bir sonraki aşamasında pilot olarak belirlenen ilçeler ile ilgili profiller hazırlanarak Şubat ayı içersinde AB nezdinde duyuruya çıkılması öngörülmektedir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık