Ana Sayfa Sultanbeyli Ulusoy, 1. Bölgeden Aday Adayı

Ulusoy, 1. Bölgeden Aday Adayı

Sultanbeyli’nin tanınmış ve sevilen İş adamlarından Mustafa Ulusoy, Ak Parti İstanbul 1.Bölgeden aday adayı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 07:24
Ulusoy, 1. Bölgeden Aday Adayı

AK Parti İstanbul 1. Bölge Sultanbeyli’li milletvekili aday adaylarının toplandığı yemekte, adaylığını açıklayan Ulusoy, 3 kardeş olduklarını ve 20 yıldır Sultanbeyli’de ikamet ettiklerini belirterek, kardeşlerimden biri Sultanbeyli belediyesinde imar müdürlüğü yaptı, diğeri belediye başkan adayı olmuştu. Şimdi ben de Sultanbeyli’nin çamurlu sokaklarında büyümüş biri olarak ilçemi temsilen Ankara`ya gitmek üzere Ak Parti`den milletvekili aday adayı oldum. Hepinizin dualarını bekliyorum, dedi.

Görüştüğümüz Ak Parti 1.Bölge aday adayı Ulusoy, Sultanbeyli’nin sorunlarına vakıf olduğunu, geçmişte olduğu gibi bu günde yaşanan problemlerini çok iyi bildiğini ve çözüm olmak amacıyla görev almak istediğini belitti.
Sultanbeyli Halkına Milletvekili seçilme aşamasında ne tür vaatlerde bulunacağını sorduğumuzda ise, şunları söyledi. “Vaatler Türk Siyasetinde kalıplaşmış bir alışkanlıktır. Vaat üzerine siyaset yapmak yerine ben, sorunları tespit eden ve bu sorunlara çözüm sunan bir anlayışı sunmak istiyorum.

Siyasette gelenek haline gelen kronik vaat söylemleri yerine, alt yapısı hazırlanmış çözümler sunmak bana daha ahlaklı geliyor. Çünkü biliyorum ki Halka hizmet Hakka hizmettir. Vaatlere dayanan Siyaseti bu anlamda samimi bulmuyorum. Toplumun sosyolojik, ekonomik ve kültürel yapısını iyi analiz ederek daha aktif ve çözüm geliştirici bir yaklaşım tarzı geliştirmek gerektiğini düşünüyorum.

Sultanbeyli küçük bir Türkiye mozaiğidir. Anadolu’nun bağrından kopup gelen çalışkan ve inanç sahibi bir halkı vardır. Gerek Şehirleşme ve gerekse yaşam standartları açısından her şeyin en güzelini hak eden bu insanların sorunlarını da ancak içlerinden çıkacak bir kişinin çözebileceğine inanıyorum. Aday adayı olmam bu sebeptendir. Bunu da boş vaatlerle değil, sorunu tespit den çözüm aşamasında etkin olan bir yaklaşım tarzı sunarak yapmak istiyorum. Bu anlamda Siz değerli halkımdan dualarınızı eksik etmemenizi istiyorum.

Sultanbeyli halkının Türk siyasetine farklı bakış açıları getirerek daha da dinamikleştireceği ne inanıyorum. Çünkü Sultanbeyli, bu dinamikliği getirecek alt yapıya fazlasıyla sahip bir İlçedir. Kendini Halkına ve İlçesine adayacak, geleceği gören, ufku açık genç beyin kapasitesine sahiptir. Önemli olan bu insanlarımızın önünü açmaktır, bunu da yapmayı kendime bir borç biliyorum.

Evet, Sultanbeyli’nin ciddi bir mülkiyet sorunu var buna çözüm olabilmek için, gerçek anlamda proje ve stratejilerin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin Sultanbeyli’de açılacak olan bir Üniversite sorunun çözümü anlamında da yardımcı olabilir. Bu ve buna benzer projelerin mutlaka geliştirilmesi gerek.

Sultanbeyli’yi hissediyorum. Çünkü ben Sultanbeyli’liliğin ne demek olduğunu çok iyi bilen biriyim. Çamurlu yollarında büyümüş biri olarak, “Sultanbeyli’ye hizmet Hakka hizmettir” şiarıyla Sultanbeyli Halkına hizmet etmek istiyorum. Bu anlamda herkesten hayır dualarını bekliyorum” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık