Ana Sayfa Pendik Tüketicilere önemli uyarı!

Tüketicilere önemli uyarı!

Tüketiciyi Koruma Derneği Pendik Şubesi Yönetim Kurulunca, bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada; son aylarda fatura ödeme merkezleri olarak bilinen noktalardaki ödendiği halde ödenmedi gözüken faturalara dikkat çekilerek vatandaşlar uyarıldı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2013 Perşembe 07:44
Tüketicilere önemli uyarı!
Tüketiciyi Koruma Derneği Pendik Şubesi Yönetim Kurulu imzalı basın açıklamasında vatandaşlar, ödeme yaptıkları fatura ödeme merkezleri konusunda uyarıldı.

TÜKODER'den yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi; "Derneğimize son günlerde Fatura Ödeme Merkezleri ile ilgili tüketici şikayetleri yoğun olarak gelmeye başladı. Bu merkezlere vatandaşlarımızın ödediklerini sandıkları;  Elektrik-Su-Doğalgaz-Telefon –TTNet gibi faturalarının ödenmediğini ilgili kurumlarca verilen hizmetlerin kesilmesi sonucunda farkına vardıklarının ortaya çıkmasıyla başladı.

Yetkili Ödeme Merkezlerine gidenler ödedikleri faturaların ödenmemiş göründüğünü, öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Bu gibi mağduriyetlerin yaşanmaması için tüketicilerimizin öncelikle yetkili bayilere fatura ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Ödedikleri faturalarını kontrol etmeleri ve ödenmiş faturalarını da mutlak surette saklamaları gerekmektedir.

Daha önce Ulusal ve Yerel basında yer aldığı gibi İstanbul genelinde ve İlçemizde birçok ödeme Merkezi adı altında faaliyet gösteren firmalar Fatura paralarını toplayıp kısa süre sonra kayıplara karışmışlardır.

Ödeme Merkezleri ile mağduriyet yaşayan tüketicilerimizin Derneğimize başvurmaları halinde; haklarını yasal yollardan arayarak mağduriyetlerini giderecekleri gibi, bu yolla mağduriyet yaşayan ve ileride de yaşaması muhtemel olan diğer tüketicilerimize de yol gösterici olacaklardır.” Haber: Ümit Kahyaoğlu - Pendik
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık