Ana Sayfa Gündem Tekir, ‘Mısır’da katliam var, cami cemaati uyuyor’

Tekir, ‘Mısır’da katliam var, cami cemaati uyuyor’

Dün sabah saatlerinde katil Sisi’nin Mısır’da yüzlerce insanı şehit etmesi ve on binlerce insanı yaralaması Sultanbeyli haricinde birçok il ve ilçede protesto edildi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2013 Perşembe 04:30
Tekir, ‘Mısır’da katliam var, cami cemaati uyuyor’
Olayı televizyonlardan öğrendikten sonra yatalak hastasını evinde bırakıp gazete ofisimize gelen kanaat önderi Mustafa Tekir, duyarsız Müslümanlara zehir zemberek göndermelerde bulundu. İslam Coğrafyasında kadınların iffetlerine geçildiğini hatırlatan Tekir, ‘Müslümanların harekete geçmesi için aynı olayın burada ki bacılarımızın başına gelmesi mi gerekiyor?’ diye sordu.

TEKİR, DUYARSIZ MÜSLÜMANLARA SİTEM ETTİ

Mısır’da dün sabah yaşanan katliam haberi İslam Dünyasını yine derinden üzdü. Dünyanın ve ve ülkemizin birçok yerinde Mısır’da yapılan katliam, protestolarla kınandı. Mısır’da yaşanan darbeden sonra olaylara en cılız sesi çıkartan Sultanbeyli halkına en büyük tepki, kanaat önderi Mustafa Tekir’den geldi. Katliam haberini televizyonda öğrendikten sonra yaşanan acı olaya karşı tepkisini dile getirmek için yatalak abisini evde bırakıp gazete ofisimize gelen Mustafa Tekir, Mısır’daki katliamı kınadığını dile getirdi. Konuşmasının devamında Sultanbeyli’de ki Sivil Toplum Kuruluşlarına, Siyasi Parti Temsilcilerine, Muhtarlara, Cami imamlarına ve Müslüman İş Adamlarına sitem eden Tekir, ‘İslam Coğrafyası kan ağlıyor. Müslümanlar diri diri yakılıyor. Müslüman kadınların namusu lekeleniyor. Suçsuz çocuklar katlediliyor. Mısır’da İslam mücadelesi verilen Müslümanların üzerine ateş açılıyor ve yüzlerce insan şehit ediliyor. Ama bizim Sultanbeyli’de sözde Müslümanlardan hiç ama hiç ses çıkmıyor. Sultanbeyli’deki, Müslümanların sesi çıkması için aynı iffetsizliliklerin burada mı yaşanması gerekiyor’ diye sitem etti.

MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR SÖZDE KALMASIN

Mısır’da yaşanan olay karşısında oldukça sitem dolu olan kanaat önderi Mustafa Tekir, ‘geçtiğimiz haftalarda Kent Meydanında Sultanbeyli İHH Gönüllüleri ve bazı STK temsilcileri Mısır’da şehit olan Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı ve bası açıklaması yaptı. Ne camiden çıkan cami cemaati nede cami imamı gıyabi cenaze namazına katılmadı. Bu mu Müslümanlık? Bu mu Allah’a kulluk etmek? Hani müminler kardeşti? Hani tüm Müslümanlar birbirlerinin kardeşi idi? Müslümanlık sadece secdeye gitmekle olmuyor. Bir yerde bir haksızlık bir zulüm varsa Müslümanlar buna engel olmaya çalışmalı’ dedi.

GÖREVİNİ YAPMAYAN DİNİ TEMSİLCİLERE SİTEM

Konuşmasının belli bir bölümünde ümmetin önderlerine seslenen Mustafa Tekir, yanı başımızda üç yıldan beri kadın, yaşlı, çocuk demeden her türlü adiliği sarf ederek katliam yapan, on binlerce Müslüman’ın kanını akıtan, ümmetin kızlarının ve bacılarının iffetine el uzatan, çocuklara dahi işkence yapmaktan geri durmayan ve Allah’ın evleri olan mescitleri ve camileri yıkan ve yakan bu zalimlerin zulmünü ne zaman halka anlatacaksınız? Ey Ümmetin Hocaları! Hutbeleriniz de ve vaazlarınızda Müminlerin kardeşliğinden bahsetmektesiniz. Bu kardeşlik sadece Türkiye Müslümanlarını mı kapsıyor?  Sekiz yüz yirmi kilometre komşuluğu bulunan Suriye halkının verdiği yaşam mücadelesi hiç mi bizleri ilgilendirmiyor? Hiç mi vicdanımızı sızlatmıyor? dedi.

TEKİR, MÜSLÜMANLARAIN UYANIŞI İÇİN DUA ETTİ

Konuşmasının sonlarında şu sözleri sarf eden kanaat önderi Mustafa Tekir, ‘hep beraber bu şevval ayında dua edelim. Allah bizi ve komşu Müslüman ülkelerimizdeki Müslümanları akıllandırsın ve bilhassa Müslüman ülkeleri idare eden yöneticileri şaşırtmasın. İdarecilerin doğru kararlar vermesini sağlasın. Biz Müslümanları gaflet uykusundan uyarsın. Gözlerimize ufukta görülen tehlikeyi önceden sezme gücü verisin. Gereken tedbiri almamız için beynimizi çalıştırsın. Ve midesini düşünen Müslümanları gaflet uykusundan uyandırsın’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık