Ana Sayfa Sultanbeyli Tekin: ‘Yüzde 54 oy Sultanbeyli’de mi?

Tekin: ‘Yüzde 54 oy Sultanbeyli’de mi?

Tekin, “Sayın başbakan kamu yoklamalarında yüzde 54 çıkmış demiş. Merak ediyorum nerede bu yüzde 54. Nerede? Başakşehir’de mi? Sultanbeyli’de mi? Böyle kamuoyu yoklamaları psikolojik baskısıyla sanki başka siyasi parti yokmuş gibi bir algı başlatmak istiyorlar dedi.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2013 Salı 04:59
Tekin: ‘Yüzde 54 oy Sultanbeyli’de mi?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Erdoğan'ın AK Parti'nin oyunun yüzde 54'e çıktığı yönündeki açıklamalarını inandırıcı bulmadı. Başakşehir’de çeşitli sivil toplum kuruluşları ve dernekleri ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, vatandaşlar ile sohbet etti. Gürsel Tekin partisinin seçim startını verdiğini açıklayacak İstanbul Büyükşehir adaylığı içinde açıklamalarda bulundu. Ziyaretlerinde vatandaşlara hitaben konuşan Tekin, “Bu gün 'kentsel dönüşüm yaptım sizlere tapu vereceğim' diyenlerin İstanbul’daki tarihçesi 19 yıldır. Niye dönüştüremedin19 yıldır. İnsanların mülkiyet sorunu namusu kadar kıymetlidir, değerlidir. Unutmayın İstanbul’da her 4 kişiden birinin mülkiyet sorunu vardır. 50 yıldır İstanbul’da yaşıyor evi var, tapusu yok. Tapusu var, imarı yok. İmarı var iskanı yok. Böyle bir şehir. Bu şehrin adı da ‘Avrupa Kültür Başkenti’. Ben rant haritası açıkladım bir babayiğit çıksın bu harita yalandır desin. Siyaseti bırakırım. Bu kadar iddialı söylüyorum” diye konuştu.

CHP SEÇİM STARTI VERDİ
Ziyaretleri sırasında bir basın mensubunun 'seçim startı mı verdiniz' sorusuna Tekin, “Aslında seçim startını daha önce vermiştik. 60 ilimizi dolaştım. Tabi genel başkanımızda öyle. Örgütlerimiz uzun bir süredir çalışıyor. Seçimden seçime dönemi bitti. Seçim bittikten sonrada seçim çalışmalarımız devam edecek. İstanbul’un sorunları her geçen gün artıyor. Özellikle kentsel dönüşüm kentsel yıkıma dönüşecek bunu buradan söylüyorum” şeklinde yanıt verdi.


BAŞBAKAN'IN İDDİASININ İNANDIRICILIĞI YOK
İstanbul Büyükşehir adayı olacak mısınız sorusuna Tekin, “CHP siyaset yapmış her arkadaşımız potansiyel adaydır. Bu ilçe başkanı da olabilir, sıradan vatandaş da olabilir. Milletvekili de olabilir” dedi. Basın mensuplarının "siz kendiniz ister misiniz" sorusuna, “Benim istemem önemli değil partim kimi isterse aday o olacaktır” yanıtını veren Tekin, Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı kamuoyu yoklamaları oranlarını inandırıcı bulmadığını söyledi. Tekin, “Sayın başbakan kamu yoklamalarında yüzde 54 çıkmış demiş. Merak ediyorum nerede bu yüzde 54. Nerede? Başakşehir’de mi? Sultanbeyli’de mi? Böyle kamuoyu yoklamaları psikolojik baskısıyla sanki başka siyasi parti yokmuş gibi bir algı başlatmak istiyorlar. O yüzden hiçbir inandırıcılığı yoktur” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık