Ana Sayfa Spor TEBRİKLER ŞAMPİYON!

TEBRİKLER ŞAMPİYON!

Sultanbeyli’nin Sporda İlk ve Tek Dünya Şampiyonu! Adil Mahallesinde bulunan Sultanbeyli Savunma Sanatları Spor Kulübü sporcusu ve Sultanbeyli Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Abdülhamit Erol, Slovakya’nın Bratislava kentinde düzenlenen 2012 Kickbox Dünya Şampiyonasında Milli Takım adına yarışarak Dünya Şampiyonu oldu.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2012 Çarşamba 10:59
TEBRİKLER ŞAMPİYON!
08 - 15 Eylül 2012 tarihleri arasında Slovakya’nın Bratislava kentinde düzenlenen 2012 Kickbox Dünya Şampiyonasına Türk Milli takımı 47 sporcu ile katıldı. Şampiyonada Sultanbeyli’li milli sporcu Abdülhamit Erol’un yanı sıra Türkiye’nin değişik illerinden gelen 3 kız sporcu da kilolarında birinci olarak Türkiye’ye dünya şampiyonluğu kazandırdılar.

 

Sultanbeyli’nin ilk ve tek Dünya şampiyonu

Sultanbeyli Savunma Sanatları Spor Kulübü sporcusu ve Sultanbeyli Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Abdülhamit Erol bu başarısıyla Sultanbeyli’ye Dünya şampiyonluğu getiren ilk sporcu oldu.

 

Antrenör Ağmur Ulusal: Yetkililerimiz ilgisiz!

Okulun 4. sınıfında okuyan ve üniversiteye gitmeye hazırlanan şampiyon Abdülhamit Erol’un antrenörü ve yetiştiricisi Ağmur Ulusal, şampiyonadan dönünce ayağının tozuyla Sultanbeyli’de yetkililerden randevu almaya çalıştığını ve yetiştirdiği öğrencilerinin ve Abdülhamit Erol’un başarılarının tanıtımı ve gerekli desteğin sağlanması için randevu alma girişimlerinde bulunduğunu, fakat başvurduğu yerlerden, biz size döneriz cevabı aldığını, bu güne kadar da arayan soranın olmadığını belirtti.

 

Destek için ilçe dışında arayışa geçeceğiz

Sultanbeyli’de gerek işadamlarının ve gerekse bürokrat yetkililerin spor dalında başarı elde eden gençlere pek sahip çıkmadığını ve ilgi göstermediğini belirten Ulusal, yetiştirdiği genç yetenekleri için destek arayışını ilçe dışına ve Ankara’ya taşıyacaklarını belirtti.

 

Ödül yönetmeliğinin azizliğine uğradı

Devletin mevzuat gereği Dünya ve Avrupa şampiyonu olan sporculara ciddi manada destek verdiğini belirten Ulusal, fakat Abdülhamit bu şampiyonada büyük bir şanssızlık yaşadı. Mevzuat gereği müsabakalarda ilgili grupta 10 sporcunun mücadele etmesi şartı var. Abdülhamit’in kilosunda oluşan grupta ise Dünyadan 9 sporcu katıldı ve 1 sporcu farkıyla Abdülhamit devlet desteğinden mahrum oldu. Milli takım kafilesiyle yurda döndük ve kendi imkanlarımızla garibanlar gibi Sultanbeyli’ye geldik, dedi.

Ulusal genç milli sporcuları mağdur eden bu mevzuatın değiştirilmesi için de girişimlerde bulunduklarını lobi faaliyeti yürüttüklerini de belirtti.

 

Avrupa dereceleri de göz kamaştırıcı

Abdülhamit Erol, daha önce Avrupa’daki şampiyonalarda da birçok başarıya imza attı. Abdülhamit Erol 2009 yılında Avrupa Muay Thai Şampiyonu, 2010 yılında Avrupa Wushu 2.si, 2011 yılında ise Avrupa Muay Thai 2.si oldu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık