Ana Sayfa Sultanbeyli Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

“Kuruluşu 2 asra yaklaşan, son teknolojik yenilikleriyle de dikkat çeken TKGM 173. yaşını kutluyor. Covit 19 pandemisiyle mücadele edildiği dönemde yeni yaşını kutlayan TKGM, vatandaş tapu müdürlüğüne gelmeden tapu, kadastro işlemlerini güvenle yapabiliyor.” ifadelerini dile getiren Mil Bayındır Sen Genel Başkanı Tunahan Yiğit, devamla da “vatandaşımızın TKGM’ne güveni tam” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2020 Perşembe 05:29
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kuruluşu 2 asra yaklaşan, son teknolojik yenilikleriyle de dikkat çeken TKGM 173. yaşını kutluyor.

Mil Bayındır Sen Genel Başkanı Tunahan Yiğit, kuruluşu Osmanlı devletinde olan TKGM’nün 173. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Kutlama mesajında Mil Bayındır Sen Başkanı Tunahan Yiğit; “21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-ii Amire Kalemi adıyla kurulan devletimizin en köklü Kurumlarından biri olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün bugün 173. Kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız. Bilgi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, hazırladığı programlar ile uluslararası arenada birçok ülke için görüşüne başvurulan ve referans olarak görülen bir kurum haline gelmiştir. Bu bizim için övünç kaynağıdır.” dedi.

 

Başkan Yiğit “TKGM En iyi hızlı, güvenli hizmeti yüzde 97 vatandaş memnuniyetiyle sunuyor.”

 

Başkan Yiğit devamla; “TAKBİS, MEGSİS, TARBİS, TUSAGA, Wep Tapu, E-randevu, Alo 181 randevu çağrı merkezi, Tapu Takas, E-Haciz, E-terkin, Parsel sorgulama, 3 boyutlu kadastro gibi projelerle teknolojiyi en iyi kullanan kurum olarak, Kalite standartlarında, hızlı ve güvenli bir şekilde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmakta olup, yüzde 97 vatandaş memnuniyet oranı ile en yüksek kurumlar arasında yerini almıştır.” dedi.

 

Yiğit “TKGM çalışanları her türlü zorluklara, hak ettikleri ücretleri alamamalarına rağmen, özverili şekilde mülkiyet hakkının korunmasına en büyük destek kurum çalışanlarımızdır.”

 

Başkan Yiğit TKGM çalışanlarının özverili çalışmalarına değinirken, “Bu gün Tapu ve Kadastro Çalışanlarımız Türk Medeni Kanunun 1007 nci maddesinin gölgesinde mesai mefhumu gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak özverili bir şekilde yılda 25 milyon vatandaşımıza yaklaşık 10 milyon adet işlem ile hizmet vermektedir. Yaptıkları hizmetlerin mahiyeti başlı başına bir uzmanlık gerektirmektedir ve hak ettikleri ücreti alamadıkları da bir gerçektir. Bu köklü kurumun kuruluşundan beri mülkiyet hakkının korunmasında verdiği büyük desteğin en büyük aktörleri kurum çalışanlarıdır. Bu anlamlı gün vesilesiyle kurum çalışanlarının hak ettikleri uzmanlık kadrosu ve ücretin bir an önce verilmesi dileğimle, 173. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık