Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeylispor Şampiyonluğunu kutladı

Sultanbeylispor Şampiyonluğunu kutladı

Geçtiğimiz haftalarda Süper Amatör Liginde mücadele etme hakkı kazanan Sultanbeylispor, sporcuları, yöneticileri ve takıma destek veren işadamları ile yemekli bir toplantıda buluştu.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2013 Perşembe 08:39
Sultanbeylispor Şampiyonluğunu kutladı
Grubunda ikinci olup süper amatör (SAL) Liginde mücadele etme hakkını elde eden Sultanbeylispor şampiyonluk kutlamasını yemekli bir toplantı ile taçlandırdı. Doktorun sofrasında gerçekleşen yemekli geceye Sultanbeylispor sporcuları, yöneticileri teknik adamları ve takıma destek veren işadamları katıldı.

Gerçek katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi;
“Değerli arkadaşlarım ve ağabeylerim. Değerli sporcu kardeşlerim. Bildiğiniz gibi 9 Haziran 2012 tarihinde yapılan olağan genel kurulda, değerli yol arkadaşlarımız, Cengiz Büyükyılmaz, Hayri Çuvalcı, Ahmet Sadıkoğlu, Ali Sait Çolak, Kadem Türkan, Vecdi Bayraktar, Recep Karakoç, Orgay Ural, Ekrem Yıldırım, Ahmet Çavuş, Yakup Yılmaz, Mustafa Osmanoğlu, Yıldıray Yıldırım, Sebahattin Çolak, Sabit Bilici, Sinan Çolak, Göksal Çalık, Bünyamin Osmanoğlu ile birlikte Sultanbeylispor kulübünde nöbeti devraldık.

Maddi ve manevi zor şartlara rağmen Sultanbeylispor’u başarıyla temsil eden bir önceki dönem başkanımız Ali Sait Çolak ve dönemin yönetim kurulu üyelerine ve teknik heyetine teşekkür ediyorum.

Tüm olumsuzluklara rağmen Sultanbeylispor geçtiğimiz sezon, isminden İstanbul’da başarıyla söz ettirmişti ama bir talihsizlik olarak zor bir gruba düşerek 2. olmuştu ve Süper amatör ligine çıkamamıştı. O dönemde bunun haksız bir uygulama olduğunu belirtmiştik. Futbol Federasyonu da bu yıl, bu haksızlığı giderdi ve gruplarda ikişer takımın bir üst lige çıkması kararını aldı.

Bu sezon ise, Sultanbeylispor A Takımı ligin başlangıcından son iki haftaya namağlup lider olarak geldiği grupta, son iki maçında şanssız ve beklenmedik bir mağlubiyet ve son maçında da güçlü rakibi Dudulluspor’la berabere kalarak 2. sıraya inmek durumunda kaldı, fakat bu sonuçla da kural gereği bir üst lige çıktı.

Gruptaki diğer takımların Alemdağ ve Dudulluspor’un tesislerinin ve imkanlarının bizim 3-4 katı olduğunu da belirtmek isterim. Bu takımlardan Dudulluspor ise tüm imkanlarına rağmen işini son maça bıraktı ve bir üst lige çıkma şansını elde edemedi.

Burada bu başarıda emeği geçen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, özellikle Mustafa Bey’e ve tabi ki Teknik sorumlumuz, hocamız Eyüp Koç’a özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Şu anda müsabakaları devam eden genç ve altyapı takımlarımızın teknik sorumlusu ve yine yönetim kurulu üyemiz Kadem Türkan’a da devam eden müsabakalarında başarılar diliyorum.

Bu arada içimde ukde olarak kalan bir hususu da belirtmek istiyorum. Sevinçli günümüz olan Süper amatör ligine yükseldiğimiz günden beri sözlü veya telefon aracılığıyla bizleri ve sporcularımızı kutlama gereği duymayan Sultanbeyli’li üst düzey yöneticilerimizi de yadırgadığımı belirtmek isterim.

Kulübümüzde elbette sadece 1 takım yok, 12 yaş’tan itibaren 2’şer yaş aralıklarında 7 adet futbol takımımız var. Bu yıl ekonomik ve fiziki imkansızlıklar sebebiyle bunların 5’iyle 5 ayrı lige katılabildik. 2’si bitti, 2’si devam ediyor. Biri de yaz başında başlayacak.

Mesele sadece kazanmak veya başarılı olmak değil elbette, temel hedef gençlerimizin genel ve spor ahlakı çerçevesinde yetişmesidir.

Tabi ki, yaptığımız işlerde başarılı olmak da gerekir. Biz, özellikle Sultanbeyli’de Sultanbeyli markasını da temsil ediyoruz. Ve bulunduğumuz topraklar bu başarıya da muhtaçtır. Bunun da bilincindeyiz ve yaptığımız işi en başarılı ve en örnek şekilde yapmamız gerektiğine de inanıyoruz.

Yeni döneme ilişkin projelerimi kongrede açıklamıştım, burada da kısaca hatırlatmak istiyorum. Ülkemize ve Sultanbeyli’ye yakışır bir gençlik yetiştirmek önceliğimizdir.

Ben şuna inanıyorum, Kendi çocuklarımızı korumanın gereği, aslında bölgedeki tüm çocuklarla ilgilenmekten geçiyor, biz yaşadığımız bölgedeki gençleri ne kadar sağlıklı ve doğru yetiştirirsek o toplumun bir parçası olan ve o toplumda içerisinde yaşayan kendi çocuğumuzu da o kadar korumuş oluruz.

Kongrede, yeni dönemde gençlerle sadece spor dallarında değil, toplumsal davranış, eğitim ve öğretimlerinin takibi ve aileleriyle birlikte etkileşim içinde, teknolojiyi de kullanarak komple bir metod üzerinde çalışmak istiyoruz, demiştim.

Fakat geçtiğimiz 8 ay içerisinde sadece asgari düzeyde kulübün temel ihtiyaçlarını zar zor karşılayacak kadar bir imkan üretebildik. Ve henüz geleceğe yönelik ve her spor kulübüne örnek teşkil edebilecek projelerimizi hayata geçiremedik.

Şunu belirtmek isterim ki, bu sebeple, Sultanbeyli’de yöneticiler, STK temsilcileri ve esnaf da gençliğe hizmet anlamında duyarlı olmalıdır. Bu tür faaliyetlerin, derneklerde veya STK’larda birkaç kişinin üzerine yıkılması halinde istenilen sonucu almak güçleşir, başka bir tabirle hayallerde kalır.

Benim şöyle bir düsturum var

“Yaşadığımız toprağın ve toplumun, o bölgede bulunan akil kişiler üzerinde hakkı vardır.

Bu sorumluluktan kaçamayız, kaçmamalıyız. Özellikle genç nüfusu çok fazla olan ve gençlerinin de diğer ilçelere göre daha fazla desteğe ihtiyacı bulunan Sultanbeyli’de hepimiz sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz, diye düşünüyorum.

Bu sebeple Sultanbeyli spor kulübü olarak, tüm Sultanbeyli’lileri,

Gençliği kötülüklerden koruyan bir uğraş dalı olan çeşitli spor dallarında faaliyet gösterecek olan Sultanbeylispor’a maddi ve manevi destek olmaya davet ediyoruz.

Gençlerimize hizmet sadece okullarda, dershanelerde, kuran kurslarında yapılamaz. Gençlerimizin fizyolojik eğitime de ihtiyaçları vardır. Bu da spor ile mümkündür. Bizler modern dünyanın keşmekeşinde bunu biraz göz ardı ediyoruz.

İlgilenildiği takdirde spor kulüplerinin açtığı kapılar ve kullandığı devlet imkanları ve şimdilerde moda olan AB destekleri faydalanması çok kolay olabilir.

Bize ayak bağı olan ve yürümemize engelleyen ufak tefek sorunları aşabildiğimiz takdirde bu imkanları bolca kullanma imkanı da vardır. Bu imkanları biri sivil toplum kuruluşu tabelası altında spor kulüplerinde yapmak mümkündür.

Burada bulunan veya mazeretleri sebebiyle burada bulunamayan ama yanımızda hissettiğimiz tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

Kulüp Başkanı Ömer Faruk Gerçek’in organize ettiği geceye İl Genel Meclis Üyesi Sebahattin Çolak, Ak Parti Sultanbeyli Belediye Meclis üyesi Ahmet Sadıkoğlu, Adil Mahallesi Muhtarı Bekir Akay, Ersoy Hastanesi yöneticilerinden Mehmet Candan, Sultanbeyli kanaat önderlerinden Mustafa Tekir, Mikev vakfı sorumlusu Ahmet’in Çetin, genç işadamlarından Yakup Yılmaz, Gerçek Vizyon gazetesinden Recep Karakoç, Vecdi Bayraktar, Ömer Yıldız, Nurettin Duran, Sultanbeylispor kulübü yöneticileri ve sporcuları ve çok sayıda davetli katıldı.

Gerçek Vizyon gazetesi olarak Şampiyon olan Sultanbeylispor kulübü başkanı Ömer Faruk Gerçek’i, yönetim kurulunu, teknik kadrosunu, futbolcularını, taraftarını ve emeği geçen herkesi kutluyor Süper Amatör liginde de başarılarının devamını diliyoruz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık