Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli’den katliama kınama ve Mursi’ye destek

Sultanbeyli’den katliama kınama ve Mursi’ye destek

Sultanbeyli Merkez Camii önündeki kent meydanında toplanarak, Mısırdaki askeri darbeyi protesto eden Sultanbeyli STK’ları platformu, Mısır’da yapılan katliamı kınadı, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek verdi.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 08:38
Sultanbeyli’den katliama kınama ve Mursi’ye destek
Sultanbeyli STK temsilcileri, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek olmak, darbeyi protesto etmek ve katliamı kınamak için 2 Ağustos Cuma günü Cuma namazı sonrası Sultanbeyli Merkez Camii önündeki kent meydanında toplandı. Mısırdaki şehitler için gıyabi cenaze namazının kılınmasının ardından Sultanbeyli STK’ları adına söz alan Sultanbeyli İHH gönüllüleri sözcüsü Ömer Faruk Gerçek, platform tarafından kaleme alınan basın bildirisini okudu. Ramazan ayında bile Müslüman ülkelerinde kan ve gözyaşının eksik olmadığını dile getiren Gerçek: ‘Mısır halkının iradesini hiçe sayan darbeci zihniyet, gerçek kimliklerine bürünerek, askeri müdahaleye boyun eğmeyen milyonlarca Müslüman Kardeşler mensubuna karşı, darbe yanlılarının meydanlara inmesi çağrısıyla, ülkeyi bir iç savaşa sürüklemeye yeltenmiştir. Bu girişime halktan ciddi bir destek gelmemesi üzerine, direnişi kırmak için, sadece iradelerinin yok sayılması, inandıkları değerlere saygı gösterilmemesi sebebiyle direnen, bekleyen Mısır halkının üzerine ateş açan Firavun’un çağdaş temsilcileri, yüzlerce kardeşimizi katletti. Tüm bu zulümlere rağmen takdir edilen bir duruş sergileyen Mısır’lı kardeşlerimiz, darbeye karşı onurlu bir direniş göstermiş, bütün liderleri gözaltına alınsa, hapishaneler doldurulsa dahi, bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ispatlamışlardır. Mısır’da Yapılanlara sessiz kalmak kişiye utanç olarak yeter. Bir takım kavramsal analizlerle, pasif ve tarafsız kalmak için Allah’tan korkmak gerekir. Bu sebeple bizler Sultanbeyli STK’ları ve halkı olarak, direnen Mısırlı kardeşlerimizin yanındayız’ dedi. Mursi'nin fotoğraflarının bulunduğu pankartlar ve Mısır bayrakları taşıyan kent meydanındaki grup ise, “Dik dur eğilme, Türkiye seninle” “Paşaların tankı yıldıramaz halkı” “Mursiciler burada, darbeciler nerede” sloganları attılar ve tekbir getirdiler.

Sultanbeyli kent meydanı önündeki basın açıklamasına Sultanbeyli’deki sivil toplum kuruluşu mensuplarının yanı sıra çok sayıda vatandaş da destek verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık