Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’deki Ak Parti Aday Adayları STK’larla Buluştu

Sultanbeyli’deki Ak Parti Aday Adayları STK’larla Buluştu

AK Parti İstanbul 1. bölge Sultanbeyli’li milletvekili aday adayları Sultanbeyli Enfes Restoran’da verilen yemekte bir araya geldiler. Yemekte buluşan Sultanbeyli’ler Ankara’ya en az bir vekil göndermek için kenetlendiler.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2011 Cuma 09:44
Sultanbeyli’deki Ak Parti Aday Adayları STK’larla Buluştu

Sultanbeyli’deki sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, Ak Parti ilçe başkanı, Belediye Başkanı ve Sultanbeyli eşrafı, geçtiğimiz dönem belediye başkanı ve şu an AK Parti’den 1. bölge milletvekili aday adayı Dr.Alaattin Ersoy’un daveti üzerine Sultanbeyli Enfes Restoran’da bir araya geldiler.

Beşi bir yerde

Dr. Alaattin Ersoy’un davetine icabet edenler arasında, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Belediye Başkan Yardımcıları; Necdet Dursun, Ahmet Demir, Ercan Akbulut, Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Aday adayları; Ömer Özkartal, Hüseyin Sayan, Mehmet Azal, Mustafa Ulusoy, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları, muhtarlar ve 1. bölgeden AYGAD üyesi yerel basın temsilcileri katıldı. Sultanbeyli’lerin kenetlendiği bu duruma milletvekili aday adaylarını mutlu etti. İlçe basının yoğun yayınları ile ilçe halkının da desteğini alan milletvekili aday adayları olan beş kişi bir araya gelerek hepimiz olmasa da en azından birimiz diyerek ne kadar kararlı olduklarını kamuoyuna gösterdiler. Artık Sultanbeyli’leri Ankara’da temsil edecek Milletvekillerinin zamanı geldiğini söyleyen ilçe halkı beşi bir yerde olan aday adaylarımızdan en azından birini milletvekili olarak görmek istiyoruz diyerek isteklerini dile getirdiler.

Özkartal: En az bir aday

Dr.Alaaattin Ersoy’un davetine icabet eden milletvekili aday adayları davetlileri selamlayan kısa birer konuşma yaptılar. İlk konuşmacı Ömer Özkartal, yaptığı konuşmada; Sultanbeyli’nin köy statüsünden, gelişmiş bir kent statüsünü kavuşması yolunda Ak Partililer olarak verdikleri mücadeleye vurgu yaptı ve “Bu mücadelenin daha sağlıklı verilebilmesi adına Sultanbeyli’den aday adayı olan arkadaşlarımızdan birinin Ankara’ya gitmesi gereklidir” dedi. Üç yıl AK Parti Sultanbeyli İlçe başkanlık görevini yaptığını söyleyen Özkartal, ilçe sorunları çok iyi bildiğini söyleyerek çözüm yolu üreteceğini sözlerine ekledi.

Azal: Tecrübelerimi aktarmak için

İkinci konuşmacı Mehmet Azal ise, 1978’de Sultanbeyli’ye yerleştiğini ve 1994 yılında Avrupa’ya gittiğinin altını çizerek, “Avrupa tecrübemi Sultanbeyli ve ülkem yararına kullanmayı düşündüğüm için aday adayı oldum” dedi.

Sayan: Daha fazla hizmet için

Üçüncü konuşmacı Hüseyin Sayan, Ak Partili belediyeler döneminde ülkede ve Sultanbeyli’de çok değerli hizmetlerin yapıldığına vurgu yaparak, “17 yıldır Sultanbeyli’de ikamet eden bir kardeşiniz olarak Sultanbeyli’nin sorunlarını gidermek ve daha fazla hizmet gelmesi için aday adayı oldum, Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin” dedi.

Ersoy: Sorunların çözümünü hızlandırmak için

Dördüncü konuşmacı davet sahibi Dr. Alaattin Ersoy oldu. Ersoy, kısaca Sultanbeyli’nin nerelerden nerelere geldiğini özetleyerek, belediye başkanlığı dönemde yaptığı hizmetleri ifade etti. Belediye başkanlığı döneminde Sultanbeyli halkına verdikleri sözleri yerine getirdiklerini belirten Ersoy, “Sadece TEM giriş çıkışı ve devlet hastanesi sözümüzde bir aksama oldu. Onu da çok değerli başkanımız Hüseyin Keskin, yerine getirmek için canla başla çalıştı. İnşallah bu şekilde sözlerimiz yerine gelmiş olur” dedi. Göreve geldiklerinde Sultanbeyli’nin imar planlarının olmadığını ve 2009 yılında bu imar planlarını çıkararak yerel idarenin işini kolaylaştırdıklarını ve Sultanbeyli’nin daha iyi gelişen bir yer olması için gereken çalışmaları yaptıklarını belirtti. Partilerinin adı Adalet ve Kalkınma olduğunun altını çizen Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Dr. Alaattin Ersoy, iyi bir iktidar için Adalet, kalkınma ve cesaret gereklidir diyerek, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’da gereken cesaretin olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi. Siyasetin, hakkın rızası için yapılması gerektiğini söyleyen Ersoy, “Hakkın rızası için, halkın rızasını kazanmak gerekir. Ak Parti iktidarı olarak halkımızın rızası için elimizden geleni yapıyoruz. İlçemiz adına daha iyi çalışabilmek için Sultanbeyli’den bir arkadaşımızın Ankara’da olmasını istiyoruz” dedi.

Ulusoy: Dualarınızı bekliyorum

Aday adaylarından son konuşmacı Mustafa Ulusoy oldu. Ulusoy, 3 kardeş olduklarını ve 20 yıldır Sultanbeyli’de ikamet ettiklerini belirterek, “Kardeşlerimden biri Sultanbeyli belediyesinde imar müdürlüğü yaptı, diğeri belediye başkan adayı olmuştu. Şimdi ben de Sultanbeyli’nin çamurlu sokaklarında büyümüş biri olarak ilçemi temsilen Ankara’ya gitmek üzere Ak Parti’den milletvekili aday adayı oldum. Hepinizin dualarını bekliyorum.” dedi.

Başkan Keskin başarılar diledi

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, davette yaptığı konuşmada; birbirinden değerli insanların Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduklarının altını çizerek, “ilçemizin sorunlarının çözümü noktasında içimizden birilerinin mecliste vekil olması işimizi kolaylaştırır” dedi. AK Parti ilçe başkanı Ali Sevinç; Sultanbeyli’nin AK Parti dönemi ile hizmet almaya başladığını ve İstanbul’a bağlandığını söyleyerek güzel hizmetlerini yapıldığını ve daha güzel hizmetlerin gelmesi için bu dönem ilçemizden en az bir arkadaşımızı milletvekili olarak Ankara’ya göndermek istiyoruz, diyerek beş arkadaşımıza başarılar diliyorum, dedi.


Haberin Fotoğraf GalerisiYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık