Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli'de Kurtulmuş Coşkusu

Sultanbeyli'de Kurtulmuş Coşkusu

Türkiye'de bir partinin güçlenmesinin ve büyümesinin yolunun İstanbul'dan geçtiğini belirten Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İstanbul'a ve Sultanbeyli’ye görkemli bir çıkarma yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2011 Pazartesi 08:49
Sultanbeyli'de Kurtulmuş Coşkusu

Türkiye'de bir partinin güçlenmesinin ve büyümesinin yolunun İstanbul'dan geçtiğini belirten Kurtulmuş, "HAS Parti hem İstanbul'da hem de Sultanbeyli'de tutmuştur ve Halkımız bugün sesini Sultanbeyli'den güçlü bir şekilde yükseltmektedir" diye konuştu.

Sultanbeyli'de coşkulu bir şekilde karşılanan ve yüzlerce araç konvoyu eşliğinde halkı selamlayan HAS Parti Lideri, GİK Üyeleri ve İstanbul İl başkanı Abdullah Demirhan ve ilçe başkanı Tevfik Bala ile birlikte vatandaşlara karanfil dağıttı ve halkın sorunlarını dinledi. Daha sonra Kent Meydanı'nda halka hitap etti ve Sultanbeyli ilçe binasının açılışını yaptı. Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, HAS Parti'nin Türkiye'nin yeni döneminin yeni partisi olduğunu söyleyerek, "Günlerdir Anadolu'yu geziyorum halkımızla buluşuyoruz. Halkımız HAS Parti'ye büyük ilgi gösteriyor. HAS Parti tutmuştur" dedi.


İstanbul’un en önemli göstergesi Sultanbeyli’dir.

İlçe binasında STK’ların temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Kurtulmuş, bugün görkemli bir şekilde açılışını yaptığımız Sultanbeyli ilçe teşkilatımız, gerçekten iyi bir hazırlık yapmış ve eksiksiz ve kalabalık bir şekilde 99 kişiyle kuruluşunu tamamlamıştır. Bu sebeple kendilerini tebrik ediyorum.

Meydanda halkımıza da söylediğim gibi İstanbul’un en önemli göstergesi Sultanbeyli’dir. Sultanbeyli’de güçlü olan parti İstanbul’da da güçlüdür.


Sultanbeyli’nin mülkiyet sorunu üzerine çalışıyoruz.

İlçe teşkilatında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kurtulmuş, Sultanbeyli’deki mülkiyet problemi ilgili bir soruya da cevap vererek, “Biz 22 adet komisyon oluşturduk. Bunun biri de hazine arazileri ve 2B’ler ile ilgileniyor ve çözüm önerileri hazırlıyor. Sultanbeyli’nin de durumunu yakinen biliyorum, ben lise ve üniversite yıllarımda Sultanbeyli’ye gelip giderdim. Bu sebeple Sultanbeyli’ye aşinayım. Sultanbeyli ö zaman uzak ve şirin bir köydü. Fakat şimdi şehrin ortasında kalmasına rağmen mülkiyet sorunları sebebiyle hala çarpık görüntüsünden kurtulamıyor. Bunun en temel sebebi mülkiyet sorununun çözülememiş olmasıdır. Yani göreceli olarak gelişmiş olmasına rağmen, doğru gelişmesi sağlanamamıştır.

Sultanbeyli’de mülkiyeti başkalarının üzerinde, zilliyeti başkalarında olan ihtilaflı konu var. Bu durumda epey miktarda yer var. Bu hukuki olarak çözülecek bir konudur. Re’sen çözülebilecek bir şey değildir. Bunun hukuku üzerine arkadaşlarımız çalışıyor” dedi.

Kurtulmuş, parti olarak yapamayacakları şeyleri söylememeyi prensip edindiklerini, söyledikleri konularda da yaptırmıyorlar vb. gibi bahanelerin ardına gizlenmeyeceklerini belirtti. Kurtulmuş, bu sebeple sorunların üstesinden gelmek için Sultanbeyli’lilerden ve STK mensuplarından destek istediklerini belirtti.


"HAS Parti İktidarın tek alternatifidir"

Türkiye'de bir partinin güçlenmesinin ve büyümesinin yolunun İstanbul'dan geçtiğini belirten Genel Başkan, "HAS Parti hem İstanbul'da hem de Sultanbeyli'de tutmuştur ve Halkımız bugün sesini Sultanbeyli'den güçlü bir şekilde yükseltmektedir" diye konuştu. HAS Parti'nin iktidarın tek alternatifi olduğunu dile getiren Genel Başkan, "HAS parti siyasete üç yenilik getirmiştir. Yıllardır milleti kutuplaştıran siyaset tarzına karşı çıkarak bütünleştirici siyaset tarzını ortaya koymuştur. HAS Parti milleti kutuplaştırarak gerçek sorunları gizleyenlerin karşısına çıkarak, gerçek sorunların konuşulmasını sağlıyor. Biz işsizliği, gelir dağılımı adaletsizliğini ve yoksulluğu konuşuyoruz. Biz doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen siyaset tarzımızla yeni dönemin kapılarını aralıyoruz. Biz ekonomiden dış politikaya kadar her alanda projelerimizle ortaya çıkıyoruz ve herkes bizi ilgi ile izliyor" dedi.

"Sizin sorunlarınızı çözecek tek parti HAS Parti'dir"

Halkın Sesi'nin sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada yükseldiğini belirten Genel Başkan, Mısır ve Tunus örneğini vererek, "Yıllardır halkın kaynaklarıyla zenginleşenler, Karunlaşanlar halkın sesinin yükselmesiyle birlikte birer birer yıkılıyorlar. Yok oluyorlar. Ben konuda örnekleri bilerek yurt dışından veriyorum. Türkiye'yi konuştuğumuz zaman alınanlar oluyor. Biz halkın sesi partisi olarak oynanan oyunu bozmak için geliyoruz" dedi. Önümüzdeki seçimde istikrar söylemi üzerinden siyaset yapılacağını belirten Genel Başkan, "Sizi yarım ekmeğe muhtaç edenler, eğer istikrar istiyorsanız elinizdeki yarım ekmeği de kaybetmek istemiyorsanız oyunuzu AKP'ye verin eğer AKP'ye vermiyorsanız CHP'ye verin diyeceklerdir. Yine aynı partiler darbe söylemi üzerinden sizden oy isteyecektir. Birisi darbeseverlik diğeri darbesavarlık yapacaktır. 8 yıldır darbe yapılmasını önlemek için gerekli yasal alt yapıyı hazırlamayanlar, bugün sizlerden darbe üzerinden oy isteyeceklerdir. Sakın bu yalanlara kanmayın. Sizin sorunlarınızı çözecek tek parti HAS Parti'dir" dedi.

Genel Başkan, Ergenekon ve Balyoz davalarında yürütülen soruşturmada sonuna kadar gidilmesi gerektiğini dile getirdi. Türkiye'de darbe teşebbüsünün olmadığı bir siyasi sistemin kurulması gerektiğini söyleyen Kurtulmuş, "Türkiye'de bir daha darbe teşebbüsünün olmayacağı siyasi sistemin kurulması konusunda atılacak adımlar TSK'yı rahatlatacaktır. Bu olaylar mahkeme safhasında olduğu için henüz bilmiyoruz. TSK içinde darbe teşebbüsü içinde olanlar varsa bunların ayıklanması askerlerin söylediği tabirle çürük elmaların ayıklanması ya da sistemin kendi içinde temizlemesi TSK'yı rahatlatacaktır" diye konuştu. Basın özgürlüğüne sahip çıkılması gerektiğini belirten Genel Başkan, yargılamaların da şeffaf bir şeklide yapılması gerektiğine işaret etti. Kurtulmuş, daha sonra diğer programları için Sultanbeyli’den ayrıldı.

Haberin Fotoğfaf GalerisiYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık