Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’de Halıcılık Kursu Açıldı

Sultanbeyli’de Halıcılık Kursu Açıldı

Emin Otomotiv’in katkılarıyla, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi gözetiminde Orhangazi Mahallesinde bayanlara yönelik halıcılık kursu açıldı. Kursun açılışını İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak ve Emin Otomotiv ve Emin Evim firmalarının sahibi Emin Üstün yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 07:27
Sultanbeyli’de Halıcılık Kursu Açıldı

AÇILIŞA BAYANLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ


Sultanbeyli’de yaşayan bayanlar artık evde oturmayacak. Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim, Halk Eğitim Merkezi ve Emin Otomotiv’in katkılarıyla Orhangazi Mahallesinde bayanlara yönelik halıcılık kursu açıldı. Davul zurna eşliğinde açılışı yapılan kurs da bayanlar hem halıcılık kursu alacak hem de para kazanacak. Orhangazi mahallesinde faaliyet verecek olan kursun açılışını İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak ve Emin Otomotiv Sahibi Emin Üstün yaptı. Özellikle bayanların ilgi gösterdiği açılış programında kursun işlevleri anlatıldı.

GELİR KURSİYERLERE KALACAK

Açılışta konuşma yapan kurs müdürü, Sultanbeyli Halk Eğitim Müdürlüğü ve Emin Otomotiv, ücretsiz halı ve kilim dokuma kursları başlatıldı. Kursa katılan Sultanbeyli’li bayanlar halı ve kilim dokuyacak, dokunacak halı ve kilimlerin satışından elde edilecek gelirin tamamı kursiyerlere verilecek. Müracaatlar Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi ve Emin Otomotiv Sultanbeyli şubesinden de yapılabilecek.

CEYLAN: “KURSUMUZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Kursun açılışında kısa bir konuşma yapan Sultanbeyli İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan: “Bu ve buna benzer kurslarımız ilçemizde özellikle bayanların kendilerini geliştirmesinde ve gelir elde etmesinde önemli rol oynuyor. Bu kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyor emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaymakam Ceylan’ın konuşmasından sonra kurdele kesildi ve dokunmuş dört adet halının kesim ve tezgahtan çıkarma işlemi gerçekleştirildi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık