Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’ye Madalya Yağdı

Sultanbeyli’ye Madalya Yağdı

Gençlik spor İl Müdürlüğü ile Wushu federasyonunun ortaklaşa düzenledikleri İstanbul şampiyonası yarışmaları Kurtköy Kapalı Spor Kompleksinde 500 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Sultanbeyli Akça Spor kulüp sporcuları 3 altın, 3 gümüş ve 3 Bronz madalya ile Sultanbeyli’ye döndü.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2011 Çarşamba 13:31
Sultanbeyli’ye Madalya Yağdı
HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Gençlik spor İl Müdürlüğü ile Wushu Federasyonun 2011 faaliyet programın da yer alan Wushu İstanbul il şampiyonası yarışması 16- 17 Nisan tarihleri arasında Kurtköy Kapalı Spor Kompleksinde 500 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.  Sultanbeyli Akça Spor Kulübü Sporcuları 10 Kategoride 10 madalya aldı.  3 Altın 4 Gümüş ve 3 Bronz madalya alan Sultanbeylili sporcular önümüzdeki günlerde Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.  Sultanbeylili sporcular Afşin’de yapılacak olan Türkiye şampiyonasında dereceye girmeyi şimdiden hedefledi.

 

MİLLİ TAKIMIN KEMİĞİNİ OLUŞTURACAĞIZ

İstanbul’da 30 kulüp ve 500 sporcunun katıldığı ve kıyasıya yarışın yapıldığı şampiyonada dereceye giren sporcular Afşin de yapılacak Türkiye şampiyonasına katılabilmek için var güçleri ile yarıştılar.  İstanbul’da yapılan yarışmada önemli derecelere imza atan Sultanbeylili sporcuların hocası Niyazi Akça, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi.  Sultanbeyli Akça Spor Kulübü olarak 13 sporcu ile Kurtköy’deki yarışmalara katıldık. Kulübümüz bu yarışmada toplam 10 madalya kazandı. Kazandığımız madalyalardan ziyade spor alt yapımızın geliştiğini görmek bizleri mutlu etmekte. İleriki yıllarda milli takımın kemik kadrosuna katkıda bulunacağımızı şimdiden söyleyebilirim’ dedi.

 

BİRİNCİLİKLERİMİZİ ARTIK HATIRLAMIYORUZ

Kurtköy’de yapılan İstanbul Şampiyonasından 10 gün öncede 14 kulübün katıldığı Wushu kulüpler arası şampiyonada da derece yaptıklarını söyleyen Akça: ‘Sultanbeyli Akça Spor Kulübü 20 yıllık bir kulüptür. Bu süre içerisinde İl bazında ve Türkiye Şampiyonalarında defalarca birincilikler kazandık. Kulübümüz 2006 yılından bu yana Milli takıma her sene sporcu vermektedir’ dedi. Akça, onca başarı ve Sultanbeyli’nin ismini duyurmamıza rağmen maalesef ilçeyi yöneten kişilerden gereken desteği göremediklerini de sözlerine ekledi. 

 

KULÜBÜN ULUSLARARASI BAŞARILARILARI

2006 Malezya gençler dünya şampiyonası bronz madalya

2007 Endenozya geçler dünya şampiyonası

2008 İran wushu 2 li müsabaka altın madalya

2009 Kanada/Toronto büyükler dünya şampiyonası bronz madalya

2009 Polonya/ Varşova wushu uluslar arası festival 2 altın 1 gümüş madalya

2010 Antalya büyükler Avrupa şampiyonası 1. altın madalya

2010 Çin-dünya kupası büyükler gümüş madalya

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık