Ana Sayfa Gündem SULTANBEYLİ’YE İETT KAZIĞI!

SULTANBEYLİ’YE İETT KAZIĞI!

İETT Genel Müdürlüğü, Sultanbeyli halkının tek ulaşım aracı olan İETT ve Halk Otobüsleri ile oynamaya başladı. Yaklaşık bir haftadır 522 ST Sultanbeyli Topkapı araçları Topkapı yerine Mecidiyeköy’e gidiyor. İETT’nin aldığı bu karar Sultanbeyli halkını mağdur ediyor. % 70 oy alan Sultanbeyli AK Parti ilçe teşkilatı ve Sultanbeyli Belediyesi ise bu çileyi görmüyor, duymuyor.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2011 Pazar 12:48
SULTANBEYLİ’YE İETT KAZIĞI!
% 70’İN MÜKÂFATI!

İETT Genel Müdürlüğü’nün Sultanbeyli ile ilgili almış olduğu akıl almaz kararlarının ardı arkası kesilmiyor. Sultanbeyli’ye hak ettiği hizmeti vermeyen İETT, şimdilerde de Sultanbeyli halkını mağdur edecek kararlara imza atıyor. Sultanbeyli halkının en çok kullandığı 522 ST Sultanbeyli Topkapı hattı yaklaşık bir haftadır iptal edilmiş durumda. Topkapı’ya gitmek isteyen Sultanbeylili bir vatandaş Topkapı yerine Mecidiyeköy’e gitmek zorunda kalıyor.  Sultanbeyli vatandaşının bu mağduriyetini ise başta Ak Parti’li yöneticiler ve Sultanbeyli Belediyesi olmak üzere hiç kimse duymuyor.

İETT DUYURUYU DURAKLARA ASMIŞ

Sultanbeyli halkını mağdur eden İETT, mağduriyeti bir nebze olsun gidermek için duraklara gayri ciddi duyuru kâğıtlar astı. ‘Sayın Yolcularımız diye başlayan duyuruda 522 ST (SULTANBEYLİ-TOPKAPI) Numaralı hattımız 08.08.2011 tarihinden itibaren Topkapı’ya gitmeyip Mecidiyeköy’de son durak yapacaktır. Önemle duyurulur’ afişini astı. Yaklaşık bir haftadır çeşitli kurumlara şikâyetlerini dile getiren Sultanbeyli halkı, mağduriyetlerini giderecek bir yetkili merci arıyor.

VATANDAŞ İSYANDA!

Ağırlıklı olarak işçi kesimin yaşadığı Sultanbeyli’de, ulaşımın bu denli zorlaştırılması vatandaşı isyan ettiriyor. Başka hiçbir ilçe için bu kararı almayan İETT, Sultanbeyli halkını adeta kobay olarak kullanıyor. Vatandaş, 522 ST araçlarına bindiğinde köprüyü geçtiği için çift bilet uygulamasına devam ediyor ancak, Topkapı’ya değil Mecidiyeköy’üne gitmek zorunda kalıyor. Mecidiye köyünde zorunlu olarak inen vatandaşlar, başka araçlara tekrardan para ödeyip Topkapı’ya gitmek zorunda bırakılıyor.  

YETKİLİLER BU SORUNA ÇARE BULMALI

HABER TAKİP olarak gündeme getirdiğimiz bu sıkıntıya Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli halkından % 70 oy desteği alan AK Parti ilçe yönetimi duyarsız kalmamalı. Gariban kesimin kullandığı İETT ve Halk otobüsleri vatandaşın altından çekilmemeli.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık