Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’ye 2 eğitim kampüsü kuruluyor

Sultanbeyli’ye 2 eğitim kampüsü kuruluyor

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ilçede başlattığı eğitim seferberliği yeni dönemde de devam edecek. Keskin’in yeni projeleri arasında üniversitenin yanı sıra içinde nitelikli okulların bulunduğu 2 eğitim kampusü de bulunuyor.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2014 Salı 08:25
Sultanbeyli’ye 2 eğitim kampüsü kuruluyor
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilçede eğitim atağını sürdürüyor. Daha önce 5 senede ilçeye kazandırdığı 23 yeni okula ilave olarak yeni okulları hayata geçirmek isteyen Keskin, bunu daha da ileri götürerek ilçede iki ayrı eğitim kampüsü kurmak istiyor. İlçenin kuzeyinde ve güneyinde kurulacak olan kampüsler Türkiye’nin de ilklerinden olacak.

ÜNİVERSİTE, EĞİTİM KAMPÜSLERİ, YENİ OKULLAR

Eğitim kampüslerinde branş okulları açılarak başarılı öğrencilerin kendi ilçelerinde öğrenimlerine devam etmesi hedefleniyor. Kampüs, mimarisi, sosyal alanları ve olanaklarıyla üniversite kampüslerini aratmıyor. İçinde Fen Lisesi, Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi, Bilim ve Teknoloji Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi gibi nitelikli okulların yer alacağı bu kampüslerde ayrıca kütüphane, bilişim merkezleri, yurtlar, açık ve kapalı spor salonları da öğrencilerin hizmetine sunulacak. Başkan Hüseyin Keskin’in yaklaşık 100 dönümlük bir alan ayırdığı üniversite projesi, eğitim kampüsleri ile birlikte ilçeyi tam bir eğitim kenti haline getirecek.

SPOR LİSESİ GELİYOR

Eğitim kampüsleriyle ilçenin eğitimde bir merkez üssü haline geleceği tahmin ediliyor. Hüseyin Keskin, yine Türkiye’nin ilklerinden olacak şekilde bir de spor lisesini ilçeye kazandırmak istiyor. Spor lisesi ile ilçede başarılı sporcular yetiştirmek amaçlanıyor.

40 BİN KİTAPLIKLI KÜTÜPHANE

İlçenin kuzeyinde kurulan ve en son teknoloji ile donatılan Aydos Kütüphanesi’ne ek olarak ilçenin güneyinde yine 40 bin kitaplıklı bir kütüphane de hayata geçmek üzere olan projeler arasında.  Yaklaşık 2 dönüm açık alana kurulacak olan kütüphanenin ayrı bir çocuk kütüphanesi bölümü de bulunacak. Yeni okulların ilçeye kazandırılması ve her mahalleye kurulacak gençlik merkezleriyle Sultanbeyli tüm eğitim olanaklarından maksimum şekilde faydalanacak. İlçedeki öğrencilerin fen derslerindeki başarı oranını artırmak amacıyla Bilim ve Teknoloji Merkezi de kurulacak. Merkezde 360 derece panoramik tavan bulunacak ve öğrenciler uzayı, galaksiyi ve yıldızları gözlemleyebilecek.

Yeni okullarla eğitim kalitesi artıyor

AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Keskin, önceki dönemde ilçeye kazandırdığı 23 yeni okulla yetinmeyerek, eğitim yatırımlarına devam etmeyi planlıyor. Yeni okullar, derslikler ve ders takviyeleri ile Hüseyin Keskin ilçenin başarı seviyesini yükseltmeyi hedefliyor. Hüseyin Keskin’in 34 projesi arasında çok büyük projeler bulunuyor. Üniversite, metro, eğitim kampüsleri ve daha birçok projeyle Sultanbeyli kalkınmaya devam edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık