Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli’li Mehmet Azal, İstanbul 1. Bölgeden Aday Adayı

Sultanbeyli’li Mehmet Azal, İstanbul 1. Bölgeden Aday Adayı

Sultanbeyli’nin köklü ailelerinden Azal ailesinin bir ferdi olan ve üniversite eğitiminin tamamladıktan sonra Almanya’ya yüksek lisans eğitimi için giden Mehmet Azal, Ak Parti İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı oldu.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2011 Pazar 17:26
Sultanbeyli’li Mehmet Azal, İstanbul 1. Bölgeden Aday Adayı

Uzun yıllar Sultanbeyli’de ikamet eden ve üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Avrupa’da master eğitimini sürdüren ve daha sonra ticarete atılarak Avrupa’da başarılı işlere imza atan Mehmet Azal, adaylık başvurusu sonrası yaptığı açıklamada, “Gerek Sultanbeyli’nin ve gerekse Avrupa’daki Türk vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve çözümüne katkı sağlamak amacıyla birikimlerini değerlendirmek üzere Ak Parti’den aday adayı oldum. Fikirlerimi ve çözüm önerilerimi değerlendireceğim partinin de Ak Parti olduğunu yakinen biliyorum. Geçtiğimiz günlerde de sayın başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Almanya ziyaretinde, (UETD - Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) çalışma grubu olarak kendisine fikirlerimizi beyan ettik. Kendisi de zaten Almanya’da büyük teveccüh görüyor. Bulunduğum bölgedeki sivil toplum örgütleri ve sosyal çevremin de destek ve önerileriyle Ak Parti’den aday adayı oldum” dedi.


Mehmet Azal kimdir?

Mehmet Azal, 1969 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu Sultanbeyli Merkez İlkokulunda, Ortaokulu Üsküdar İmam – Hatip Lisesin’ de, liseyi 60. yıl Sarıgazi Lisesinde okudu. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldu. 1993-94 öğretim yılında Sultanbeyli Turhan Feyzioğlu Lisesinde Matematik öğretmenliği yaptı. Akabinde yüksek lisans çalışması için Almanya’ya gitti.

1995 yılında ticarete atıldı. 1998 yılında kendi firmasını kurarak Helal döner üretiminde Avrupa’da öncü firmalardan bir tanesi oldu. Alanında Avrupa’nın ilk 10 firması içinde yer aldı. Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Azal, Trabzon Karadeniz Kültür Dayanışma Derneği Münih kurucu üyeliği ve halen Genel Sekreterliğini yürütüyor. Azal, ayrıca UETD Münih (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı, MÜSİAD Münih üyeliği, Münih’in köklü kulüplerinden FC Türk Sport Garchıng’de de 4 yıl asbaşkanlık yaptı. Azal, evli iki çocuk babası.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık