Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli’de Kur’an Kurslarına büyük ilgi

Sultanbeyli’de Kur’an Kurslarına büyük ilgi

2012-2013 eğitim öğretim yılı Yaz Kur'an Kurslarının açılış programı Sultanbeyli Hasanpaşa Akşemsettin Kur’an Kursu’nda Sultanbeyli Müftüsü Osman Arslan’ın da katılımıyla yapıldı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2013 Salı 05:20
Sultanbeyli’de Kur’an Kurslarına büyük ilgi
Diyanet İşleri Başkanığının “Gel bu yaz Kuranı gönlüne yaz” sloganıyla başlattığı 2012-2013 eğitim öğretim yılı Yaz Kur’an Kurslarının açılış konuşmasını yapan Mustafa Memiş bir selamlama konuşması yaptı ve ardından mikrofonu İlçe Müftüsü Osman Arslan’a bıraktı.

Arslan “Çocuklarımızı kurslara getiriyoruz. Çok büyük ilgi var. Fakat gün geçtikçe sayı azılıyor. Kimisi tatile gidiyor, kimisi köyüne gidiyor. 9 haftalık bu dönem bitmeden kurslarda kimse kalmıyor. Bu konuda aileleri sağduyulu olmaya davet ediyorum. Kurs bitmeden, çocuklar eğitimi almadan götürmesinler, veliler planlarını ona göre yapsınlar” dedi.

Velileri sorumluluk almaya davet eden Arslan “Çocuklarımızı getirip bırakıyoruz ama daha sonra hiç ilgilenmiyoruz. Çocuklar evden Kur’an kursuna gidiyorum diye çıkıyor fakat buraya gelmiyor. Velisi de takip etmeyince çocuklar kurstan soğuyor ve bunu sürekli hale getiriyor. Lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım ve bu kurs döneminde yanlarında olalım, onlara daha çok ilgi gösterelim” dedi.

Erkek öğretici arıyoruz

Arslan 9 hafta sürecek olan kurslar için erkek öğretici eksiliği çektiklerini de dile getirdi. Yapılan başvuruların %98’inin bayan öğretici olduğunu belirten Arslan, “Erkek öğrencileri de bayan hocalar okutmak zorunda kalıyor. Yeterliliği olan erkek öğreticileri görev almak üzere müftülüğümüze davet ediyoruz” dedi.

Programda Diyanet işleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in gönderdiği selamlama metni okundu ve öğrenci ve misafirlere ikramlar yapıldıktan sonra Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sultanbeyli’de de 9 hafta sürecek olan yaz kuran kursu programı başladı.

Memiş, Camimizin de bir yetimi olacak

Akşemsettin Camii ve Kuran Kursu yöneticisi Mustafa Memiş, program sonrası gazetemiz yöneticilerine yaptığı açıklamada Cami cemaati ve görevlileri olarak bir yetime sahip çıkacaklarını belirtti. Memiş, İHH’nın Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet ile işbirliği yaparak Türkiye’deki ve Dünya’daki Müslüman yetimler için ortaklaşa program yapacağını belirterek, bu sebeple biz de Akşemsettin Camii cemaati ve Kuran Kursu olarak bir yetimi sahipleneceğiz ve yetişmesine katkıda bulunacağız, dedi. Memiş başlattıkları bu projenin diğer camilere de örnek olmasını arzuladıklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık