Ana Sayfa Sultanbeyli SULTANBEYLİ’DE HAYAL KIRIKLIĞI

SULTANBEYLİ’DE HAYAL KIRIKLIĞI

AK Parti’den milletvekili adayı bekleyen Sultanbeyli halkı, listelerin açıklanması ile büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Has Parti, Sultanbeyli’den fazla oy almamasına rağmen ilçe halkına değer verip Sultanbeyli’de yaşayan insanları listesine koyarken aynı duyarlılığı AK Parti göstermedi. Sultanbeyli’li aday adaylarından hiçbirini aday göstermeyen AK Parti, bu durumu Sultanbeyli seçmenine nasıl anlatacak?

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2011 Çarşamba 14:39
SULTANBEYLİ’DE HAYAL KIRIKLIĞI
Sekiz yıldır AK Parti’ye tam destek veren Sultanbeyli halkı, Milletvekili aday listelerinin açıklanması ile büyük şok yaşadı. Listeye Sultanbeyli’li aday koymayan AK Parti, ilçe halkından büyük tepki topladı. AK Parti’nin Sultanbeyli’ye vefasızlık yaptığını savunan Sultanbeyli’liler: ‘Yıllardır oy vererek vefamızı gösterdiğimiz AK Parti, bizlere bu vefasızlığı yapmamalıydı’ şeklinde konuştular.

Oylar Sultanbeyli’den Adaylar Başka İlçeden

Sekiz yıldır iktidar koltuğunda oturan AK Parti’nin adeta oy deposu olan Sultanbeyli, bu seçimde de çizik yedi. Kurulduğu günden bu yana girmiş olduğu seçimlerde İstanbul ilçeleri arasında en çok oyu Sultanbeyli’den alan AK Parti, ne hikmetse 1. Bölge Milletvekili adaylarını başka ilçelerde yaşayan insanlardan gösterdi. 180 bin seçmeni olan Sultanbeyli’nin AK Parti listelerinde olmaması ilçe halkını derinden yaraladı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Sultanbeylili vatandaşlar, “12 Eylül”de yapılan Referandum oylamasında % 86 gibi rekor bir oyla AK Parti’nin ‘Evet’ kampanyasına destek verdik. Bu desteğimiz İstanbul’da birincilik ile taçlandırıldı. Ancak, ümit bağladığımız AK Parti, bir Milletvekilini bize çok gördü. Suçumuz AK Parti’yi tam desteklemek mi? diye sitemde bulundular.

AK Parti Genel Merkezin Sultanbeyli’den her hangi bir ismi aday göstermemesi çok konuşulacağa benziyor. AK Parti’nin vefasızlığı ile karşılaştıklarını dile getiren Sultanbeyli’li vatandaşlar, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç ve yönetimini de topa tuttu. İsminin saklı kalmasını isteyen Sultanbeyli’liler, “AK Parti kurulduğu günden bu yana oyumu AK Parti’ye veriyordum. Ama bu haksızlık karşısında oyumun rengi değişti. Sultanbeyli’nin bu durumlara düşmesinde en büyük sorumlu bence Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç ve yönetimidir. Aday adaylarının kampanyalarında ortalıkta görünmeyen, Ankara’da girişimlerde bulunmayan bu şahıs ve ekip, derhal o koltuğu bırakmalı. Sultanbeyli halkı artık ikinci sınıf vatandaş değildir’ şeklinde yorumlarda bulundular.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık