Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’de eller, mazlumlar için semaya açıldı

Sultanbeyli’de eller, mazlumlar için semaya açıldı

Sultanbeyli Anadolu Gençlik Derneği’nin öncülüğünde, İHH ve diğer STK’ların katılımıyla Merkez Camii’nin önünde halkın yoğun bir katılımıyla “Mazlumlar için dua, şehitler için gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması” programı gerçekleştirildi. Programa, Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Programa İhvan-ı Müslimin’in yöneticilerinden Adil Yunus Muhammed Raşid de katıldı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2013 Pazartesi 13:28
Sultanbeyli’de eller, mazlumlar için semaya açıldı
MÜSLÜMANLARIN ÖLÜMLERİ KİBRİT KUTUSU BÜYÜKLÜĞÜNDE HABER OLUYOR

Programın başlangıcında Sultanbeyli AGD ilçe başkanı Durmuş Can bir basın açıklaması yaptı. Durmuş Can açıklamasında, “Ülkemizde ana haber bültenleri ve bu eksende kurgulanan bazı televizyon dizileri ile oluşturulan yapay gündemlerle milyonlarca insan oyalanmaktadır.  Ülkemizin düzlüğe çıkmasına, insanların gerçek problemlerinin çözülmesine zerre kadar bir katkısı olmayacak işlerle zihinler meşgul edilmektedir. Dünyanın değişik bölgelerinde ve özellikle de İslam Coğrafyasında yaşanan acılar, yitirilen insanlar, akan kan ve dökülen gözyaşı gazetelerin dış haberler sayfasında kibrit kutusu kadar bir alanda sıradan haberler olarak verilmektedir. İnsan olmanın bir gereği olarak üzerimizden eksik edemeyeceğimiz sorumluklarımız vardır. Bugün İsrail yine Gazze’yi bombalıyorsa, Lübnan’da bir patlamada çok sayıda insan yaşamını yitiriyorsa, Irak’ta bombalı saldırılar rutine bağlanmışsa, Suriye’de masum insanların kanı dökülmeye devam ediyorsa, Yemen’de şiddet olayları yaşanıyorsa, Somali’de belirsizlik devam ediyorsa fındıkkabuğunu doldurmayan meseleleri gündem yapmak elbette bu olayların arkasındaki güçlerin işine yaramaktadır.

İSLAM COĞRAFYASINDA ZULÜM VAR

Mısır’da küresel güçlerin desteği ve oluru ile darbe yaparak yönetimi ele geçirenlerin sivillere, üniversite öğrencilerine, öğretim görevlilerine uyguladıkları terör devam etmektedir. Aynı darbeci yönetimin Gazze- Mısır sınırında Hüsnü Mübarek zamanında bile açık tutulabilen tünelleri tamamen kapatması ise İsrail ile olan bağlantılarını çok daha iyi göstermektedir. İsrail’in son hava saldırılarında tavuk çiftliklerini ve Gazze’nin alt yapısını hedef alması zaten kuşatma altında bulunan Müslümanları tamamen aç bırakarak, temiz içme suyundan mahrum bırakarak, ilkel koşullarda yavaş yavaş öldürmeye yöneliktir. Öte yandan Çin yönetimin Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik baskı ve zulümleri devam etmektedir.  Nüfus kontrolü adında son 28 yılda kürtajla anne karnında katledilen bebek sayısı 15 milyona yaklaşmıştır. Vahşice uygulanan bu işlem sırasında binlerce Müslüman kadın da karnındaki yavrusuyla can vermiştir. Çin Hükümeti, nükleer denemelerini Doğu Türkistan’da yapmaktadır. Müslümanların yaşadığı bu bölge milyonlarca insanın ve sonraki nesillerin sağlığı hiçe sayılarak nükleer bir çöplük haline getirilmiştir.  Çin hükümeti, Doğu Türkistan’da emeklilerin, 18 yaşından küçüklerin ve memurların camilere girmesi yasaklamıştır. Küçük çocuklar beş altı yaşlarında ailelerinden koparılıp İslam’a ve Müslümanlığa tamamen yabancı bir şekilde yetiştirilmektedir. Planlı bir şekilde Müslüman oranını azaltmaya yönelik göç dalgaları oluşturulmaktadır. Son üç ay içerisinde 300 kadar Müslüman şehit edilmiştir.

AGD OLARAK MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak insanın varlığına ve inancına, neslin devamlılığına, doğanın dengesine ve ekinin doğallığına kasteden her türlü yapılanmaya karşı mücadeleyi her daim tek ve öncelikli gündem yapmaya devam edeceğiz. Bu mücadele peygamberlerin, takipçilerinin ve onurlu insanların mücadelesidir ve bu yol onların yoludur.” dedi. Basın açıklaması sonrasında Fethullah Aydın gıyabi cenaze namazı kıldırdı ve namaz sonrası tüm Müslümanların birlik ve beraberliği için ve zulümlerin sona erip, mazlumların kurtuluşa ermeleri amacıyla dua etti. Aydın’ın duası sonrası sözü İhvan-ı Müslimin yöneticilerinden Adil Yunus Muhammed Raşid aldı.

RAŞİD: ‘ZAMANINDA AYNI ZORLUĞU PEYGAMBERİMİZ DE YAŞADI’   

Mısır’dan bu programa katılmak için gelen İhvan-ı Müslimin yöneticilerinden Adil Yunus Muhammed Raşid de bir konuşma yaptı. Raşid konuşmasında, “Allah’a hamd, O’nun resulü Hz. Muhammed’e (SAV) salat ve selam olsun. Öncelikle bu programa katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şu anda dünya üzerinde “Hakk ve Batıl” mücadelesi devam etmektedir ve bu mücadele geçmişten günümüze kadar devam eden bir mücadeledir. Biz bu mücadeleyi öncelikle Habil’le Kabil’de görüyoruz. Habil, Allah’ın istediği kurban emrini yerine getirirken Kabil bu emre uymadı. Hz. İbrahim’in mücadelesine bakıyoruz. Putlara tapanların yanında tevhid bayrağını kaldırdı ama halkı onu kabullenmedi. O’nu öldürmeye çalıştılar. Aynı mücadele Hz. Lut için de söz konusuydu. O da sapkınlığa düşen halkını Hakk olan yola davet etti fakat halkı onu dinlemedi ve ona karşı çıktılar. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed de aynı durumla karşı karşıya kaldı. Onlar hep Hakk ile batılın mücadelesini yaptılar.

MURSİ İSLAM YOLUNDA GİTTİĞİ İÇİN İNDİRİLDİ

Şimdi aynı durum Mısır’da halkın oylarıyla seçilen Muhammed Mursi’ye karşı da devam etmektedir. Kardeşlerimiz şehid edilmekte ve yaralıların sayısı artmaktadır. Siz Fatih Sultan Mehmed’in çocukları, sizden isteğimiz sürekli dua etmenizdir. Siz hilafetin merkezi bir devletsiniz. O yüzden sizlere Müslümanların birlik ve beraberliği için büyük bir görev düşüyor. Bu mücadeleyi hem görsel hem de yazılı medya aracılığıyla sürekli gündemde tutunuz. İnşaallah yakın bir zamanda gerek Mısır, gerek Suriye, gerek Filistin ve gerekse tüm Müslümanların kurtuluşunu hep beraber Allahuekber diyerek kutlayacağız.” dedi ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Program katılımcıların hep beraber getirdikleri tekbir ve sloganlarla sona erdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık