Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’de el ele verdiler, Suriye’li 10 yetime kardeş oldular

Sultanbeyli’de el ele verdiler, Suriye’li 10 yetime kardeş oldular

Geçtiğimiz Salı günü Sultanbeyli İHH Gönüllüleri ve ilçe bürokrasisinin kültür merkezinde tanıtımını yaptığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi meyvesini vermeye başladı. İHH’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle tüm yurtta başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Sultanbeyli Ertuğrul Gazi Orta Okulu öğretmen ve öğrencilerinin, en az 10 yetime bakma kararı aldıkları ve sınıflarda kampanyaya başladıkları öğrenildi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 11:36
Sultanbeyli’de el ele verdiler, Suriye’li 10 yetime kardeş oldular
ERTUĞRUL GAZİ ÖĞRENCİLERİ, SURİYELİ 10 YETİME BAKMA KARARI ALDILAR

Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH’nın başlattığı Proje kapsamında “İyilikte Yarışan Sınıflar” ve “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” afişleri Ertuğrul Gazi Ortaokulunun sınıf ve koridorlarına asıldı. Sınıflara yardım kutuları dağıtıldı. Öğretmenler öğrencilere projenin kapsamını ve içeriğini anlatmaya başladı. Projeden etkilenen öğretmen ve öğrenciler, savaş halinde olan ve yetim kalan Suriye’li yetim çocuklara bakama kararı aldıkları öğrenildi. Şu ana kadar en az 10 yetime bakama kararı alan Ertuğrul Gazi Orta Okulu önümüzdeki günlerde bu sayıyı artırmayı düşünüyor.

PROJE ÖĞRENCİLERE YARDIMLAŞAMA DUYGUSUNU AŞILIYOR

Ertuğrul Gazi Orta Okulu’nda en az 10 yetime umut olmak için çalışma içerisine girdiklerini ifade eden Müdür Yardımcısı Adem Şahin, kampanyaya destek veren okul idaresine öğrencilere, öğretmenlere teşekkür etti. Çocukların daha küçük yaşlarda yardımlaşma kültürü kazanmalarının çok önemli olduğuna değinen Şahin, “Çocukları küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası ile daha fazla yetime destek sağlamayı ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Netice olarak bizler çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz, paylaşmanın fedakârlığın ne kadar önemli olduğunu öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

2-H SINIFI PROJEYİ SAHİPLENDİ

Daha küçük yaşta olmalarına rağmen yardımlaşmayı öğrenen sınıflardan biri de 2-H sınıfı. Döne Teper’in başarılı öğrencileri kampanyaya destek olmak için “yetim kumbarasını” sınıflarının en güzel köşelerine koymuş durumdalar. Kendileri gibi küçük ama yetim olan kardeşlerine yardımcı olmak için harçlıklarından fedakârlık yapan öğrenciler, projeye katılmaktan zevk duyduklarını ifade ettiler.

PROJENİN AMACI

İlköğretim ve lise düzeyindeki okullarda okuyan öğrencilerin katılabileceği kampanya kapsamında çocuklar ve gençler, dünyanın herhangi bir yerindeki yetim kardeşlerine yardım eli uzatabilecek. Proje savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık gibi sebeplerle hem Türkiye'de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli arkadaşları/öğrenciler tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesini hedefliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık