Ana Sayfa Sultanbeyli SULTANBEYLİ’DE AĞAÇ KATLİAMI!

SULTANBEYLİ’DE AĞAÇ KATLİAMI!

Sultanbeyli Merkez mezarlığının cephe arazisine, belediye tarafından yaptırılan şaibeli ve kaçak yapı olduğu iddia edilen ve halk tarafından tasvip edilmeyen dükkânların önünü açabilmek için yaklaşık 21 adet 20 yaşındaki çınar ağaçları gece operasyonu ile kesildi. Olayın açığa çıkmasından sonra Sultanbeyli Has Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, kesilen ağaçların önünde basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2011 Çarşamba 13:22
SULTANBEYLİ’DE AĞAÇ KATLİAMI!
20 YILLIK ÇINAR AĞAÇLARI BİR GECEDE YOK OLDU

Yapıldığı dönemde büyük tartışmalara neden olan Merkez Mezarlığı’nın önündeki dükkânlar bu kez de ağaç katliamı ile gündeme geldi.  20 Nisan Çarşamba sabahı olay yerinden geçen Sultanbeylililer büyük bir şok yaşadı. Dükkânların önünde bulunan 20 yaşındaki 21 çınar ağacı gece operasyonu ile kökünden kesildi. İnsan gövdesi kalınlığındaki çınar ağaçlarının kesilmesine ilk tepki Sultanbeyli Has Parti İlçe Başkanlığından geldi. İlçe yönetim kurulu üyeleri Milletvekili adayları ile olay yerine gelen İlçe Başkanı Tevfik Bala, ağaçları katledenleri topa tuttu.

BALA’DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Olay mahallinde basın açıklaması yapan Bala: “Manevi değerlerimizden olan mezarlıklarımızın bu şekilde kapatılmasın diye basın açıklaması yapmıştık. Bu vebaldir demiştik. Gelecek nesiller dedelerine Fatiha okuyamayacaklar demiştik. Ama görüyoruz ki, bunlar unutulmuş, binaları diktikleri yetmiyormuş gibi şimdide hiç utanmadan, sıkılmadan ve vicdan azabı çekmeden, yaş kesen baş keser atasözünü dikkate almadan 20 yıllık yaklaşık 20 ağacı katlettiler. Bu ağaçların bu binalara ne zararı vardı. Yavaş yavaş Sultanbeyli’nin akciğerlerini yok ediyorlar. Lafa gelince yeşil alanımız yok diye konuşan kişiler uygulamaya gelince 40 cm çapındaki çınar ağaçlarını hiç göz kırpmadan kesiyorlar” dedi. Bu işin peşini bırakmayacaklarını söyleyen Has Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Tevfik Bala: “Bu ağaç katliamı olayını ulusal basına ve yetkili mercilere taşıyacağız. Bunun hesabı verilmesi lazım. Yazık günah bu kadar da olmaz. Mezarları kaldırdınız, binaları diktiniz şimdi de ağaçları katlettiniz.  Yazıktır, günahtır” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI KESKİN, HABERİM YOK DEDİ

Olay yerinden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i arayan İlçe Başkanı Tevfik Bala, merkez mezarlığının önündeki ağaç katliamını sordu. Bala’nın açıklamasına göre Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ağaç kesiminden haberinin olmadığını belirtti.

GERÇEK; “SULTANBEYLİ SAHİPSİZ DEĞİL, BU KADARI DA FAZLA”

İlçe Başkanı Tevfik Bala’dan sonra söz alan Has Parti 1. Bölge Milletvekili adayı ve gazeteci Ömer Faruk Gerçek: “Kesilen ağaçları görünce canlı insanlar kesilmiş gibi üzüldüm. Dükkan yapılan yerlerdeki sökülen ve kaldırılan mezarlar aile büyüklerime aitti. Bunu sineye çektik. Mezarlığa, imarsız bir alana kaçak dükkânlar yapıldı yine sesimizi çıkartmadık. Fakat bu kadar da olmaz. Bu resmen ağaç katliamıdır. Sultanbeyli ve Sultanbeyli halkına saygısızlıktır. Sultanbeyli sahipsiz değildir. Herkes haddini bilsin ve ayağını denk alsın. Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.

http://www.gercekmedya.com/fotogaleri/sultanbeyli8217de-agac-katliami-30-1.html
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık