Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli Pazarcıları Çanakkale’de

Sultanbeyli Pazarcıları Çanakkale’de

Sultanbeyli Umum Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası, üyelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenledi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma 08:12
Sultanbeyli Pazarcıları Çanakkale’de
Ziyaret, Gelibolu yarımadasındaki tarihi Milli Şehitlik Parkında Anzak Koyunda başladı. Anzak siperleri, Arı Burnu, Atatürk Anıtı, Conk Bayırı, Conk Bayırı Siperleri, 57. Alay Şehitliği, Kemal Yazıtları, Kilitbahir Kalesi, Mehmetçik Şehitlik Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve daha birçok yerleri gezen oda üyeleri, yaptıkları bu anlamlı ziyaretten çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Gezdikleri ve gördükleri yerlerle Kurtuluş Savaşımızın yapıldığı o anları yaşayan üyeler, rehberinde o dönemde yaşanan tüm olayları eşsiz anlatışıyla birlikte duygu dolu anlar yaşadılar. Kurtuluşumuzun ve bağımsızlığımızın simgelerinden olan Çanakkale ziyareti Aynalı Çarşının gezilmesiyle son buldu. Bu ziyaretten çok memnun olduklarını dile getiren oda üyeleri, bu ziyaretin doyumsuz olduğunu ve tekrar yaşamak istediklerini bildirerek oda başkanı Derviş Yıldız ve yönetime teşekkürlerini sundular.

Başkan Yıldız, Sultanbeyli Umum Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası olarak milli tarih bilincini ve şuurunu pekiştirmek maksatlı düzenlemiş olduğumuz Çanakkale Gezisi katılımcı esnaf üzerinde olumlu ve güzel bir etki bırakmıştır’ dedi. Konuşmasına şu sözlerle devam eden Yıldız: ‘Gezi sonunda katılımcı esnafımızdan aldığımız izlenimler bu tür etkinliklerin esnafımız arasında birlik ve beraberliğin artması açısından çok önemli ve faydalı olduğu anlaşılmıştır. Bu tür aktivitelerin artırılması vurgusu yapılmıştır’ ifadelerini kullandı.

Yıldız, konuşmasının sonunda kendilerine gezi için araç tahsis yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Zabıta Müdürü Salih Nur’a teşekkür etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık