Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu İstanbul şampiyonu!

Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu İstanbul şampiyonu!

Yıldız kızlar futbol turnuvası kapsamında Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu tüm rakiplerini yenerek İstanbul şampiyonluğuna ulaştı.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2014 Pazartesi 15:30
Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu İstanbul şampiyonu!
6 Mart Perşembe günü Vefa stadında oynanan maçta Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu kız futbol takımı Şişli 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Nilüfer Gökay Ortaokulu'nu yenerek İstanbul şampiyonu oldu.  İlk yarısı 0-0 biten maçın 2. yarısına hızlı başlayan Mevlana kız futbol takımı Emine Sevda'nın 5 kişiyi çalımlayıp topu ağlarla buluşturmasıyla büyük bir sevinç yaşayan öğrenciler skoru koruyarak İstanbul şampiyonluğuna ulaştı. Maçtan sonra Emine Sevda, beş kişiyi çalımlayıp golü attığımda arkadaşlarımın yanıma koşup boynuma sarılmaları beni çok mutlu etti, şampiyonluğu getiren golü attım, tarifsiz duygular içindeyim diyerek duygularını dile getirdi.

Takım kaptanı Şehriban Dülek ise büyük bir çalışma ve özveri sonucunda mutlu sona ulaştık. Bu şampiyonlukta en büyük pay bize inanan beden eğitimi öğretmenlerimiz Murat Tüfekçi ve Çağdaş Töre, yine bu süreçte bize her türlü imkanı sağlayan okul müdürümüz Rüstem Özdemir’e aittir. Okul müdürümüzün bizleri sahiplenmesi, bizlere inanması, motivasyonumuzu arttırdı ve bizim amacımıza ulaşmamızı sağladı. Müdürümüzün gelmesi ile MEVLANA Orta Okulunda gözle görülür değişikliğin en büyük kanıtı bu başarının gelmesi ve bunun sadece başlangıç olmasıdır. Bu turnuva bizlere önemli kazanımlar sağladı. Başarının bir yardımlaşma ve mücadelenin sonucu olduğunu öğrendik. Bu şampiyonluk okulumuzda varlığımızı hissetmemizi sağladı, dedi.

MEVLANA Orta Okulu beden eğitimi öğretmeni ve kız futbol takımı antrenörü Çağdaş Töre ve Murat Tüfekçi ise; “Şampiyonluktan sonra futbolcularımız özverili bir şekilde oyun disiplininden kopmadan canla başla mücadele ederek şampiyon oldular. Okulumuza şampiyonlukla, kupayla dönmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizde cevher ve istek var. Onlarla gurur duyuyoruz.  Hedefimiz Türkiye birinciliği. Bunun için çalışıp mücadele edeceğiz. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç biliriz. şampiyonluğumuz ilçemize hayırlı olsun” dediler.

Takımın kalecisi Bahar Aşan ise, “7 yıldır Mevlana İlköğretim Okulu’nda okuyorum. İlk kez bir işe yaradığımı hissettim”, diyerek esprili bir dille yaşadığı duyguyu ifade etti. 

Okul müdürü Rüstem Özdemir şampiyonlukla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı. “Öncelikle bu turnuvada bizlerden desteğini esirgemeyen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve Belediye Destek Hizmetleri Müdürü Abdüllatif Beye teşekkürü bir borç biliriz. Bundan sonraki hedefimiz ilçemizi Türkiye finallerinde en iyi şekilde temsil ederek Türkiye şampiyonu olmaktır. Bu konuda öğrencilerimize güvenimiz tamdır. Kazanmış olduğumuz İstanbul şampiyonluğunu okulumuza ve ilçemize armağan ediyoruz.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık