Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli metrosunun tarihi erkene alınıyor

Sultanbeyli metrosunun tarihi erkene alınıyor

Büyükşehir planlamalarında Sultanbeyli’ye metronun 2019 yılından sonra gelecek olmasına ilçe halkının gösterdiği tepki sonuç verdi. Sultanbeyli halkının metro tepkisi, Belediye başkanı Hüseyin Keskin tarafından, Fas'ın Rabat kentinde İBB Başkanı Kadir Topbaş’a iletildi. Tepkiyi olumlu bulan Topbaş’ın önümüzdeki günlerde Sultanbeyli’ye gelerek metro için yeni bir tarih vereceği ve bu tarihin 2019 yılından önce olacağı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2013 Pazartesi 09:49
Sultanbeyli metrosunun tarihi erkene alınıyor
SULTANBEYLİ HALKI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN METROSUNU İSTEDİ

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta ulusal televizyon ve gazetelere Kadir Topbaş döneminde İstanbul’a yapılan metro hatlarıyla ilgili ilanlar vermişti. Gerek gazeteler gerekse televizyonlarda çıkan ilanlarda metronun Sultanbeyli’ye 2019 yılından sonra gelecek olmasına ilçe halkı tepki göstermişti. İlanın gazete ve televizyonlarda yayınlanmasından sonra Sultanbeyli halkı sosyal medya üzerinden gerek Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e, gerekse İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ulaşıp, Sultanbeyli’ye gelecek olan metronun 2019 yılından sonrasına bırakılmasının ilçe halkına haksızlık olduğunu iletmişlerdi. İlçe halkının metro için gösterdiği çabanın sonuç verdiği öğrenildi.

TOPBAŞ TALİMATI FAS’TAN VERDİ

GERÇEK VİZYON olarak almış olduğumuz duyumlara göre geçtiğimiz hafta Fas'ın Rabat kentinde yapılan Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) Kongresine Topbaş ile birlikte giden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, metro konusunu Kadir Topbaş’a açıp, ilçe halkının metronun uzun yıllar sonra Sultanbeyli’ye gelmesine tepki gösterdiğini belirtmesi üzerine Topbaş, kurmaylarıyla irtibata geçerek Sultanbeyli adına çalışmanın ve tarihin tekrardan gözden geçirilmesini ve olabilecek tüm imkanların Sultanbeyli adına kullanılması talimatını verdiği öğrenildi. Topbaş’ın verdiği talimat doğrultusunda İBB kurmaylarının Sultanbeyli metrosu ile ilgili bir yenileme çalışması yaptığı ve yapılan bu yenileme çalışmasının AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan ile paylaşıldığı, aldığımız duyumlar arasında. 

METRONUN SULTANBEYLİ’YE GELİŞ TARİHİNİ TOPBAŞ AÇIKLAYACAK

Sultanbeyli halkında oluşan metro isteğini olumlu karşılayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın önümüzdeki günlerde Sultanbeyli’ye gelerek, ilçe halkına metronun hangi tarihte geleceğini, hangi güzergah üzerinde inşa edileceği ve metronun kaç yılda biteceği konusunda Sultanbeyli kamuoyuna bilgi vereceği öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık